"Plezier staat voorop, dan komen resultaten vanzelf" Stanley Menzo en zijn begeleidingsteam Kort uoor het ter perse gaan uan de Persmap spraken wij met de nieuwe trainer uan AFC 1, Stanley Menzo. Het werd een boeiend gesp ouer zijn leuens- en uoetbaluisie en een stuk gezonde ambitie. Jij bent nog niet zo lang als trainer actief, maar hebt wel een schat aan ervaring als speler. Heb jij iemand die jouw voorbeeld is als trainer? "Ik ben in eerste instantie Menzo, met mijn eigen visie op voet bal, maar ik neem van mijn oud- trainers Cruyff, Van Gaal, Beenhakker en Gerets wel het één en ander aan bagage mee. Mijn visie op voetbal is om niet volgens één vast systeem te spelen. Je moet ook kunnen anticiperen op de tegenstander zijn goede en slechte punten en daar je voordeel uit halen. Dit kan binnen meerdere systemen. Spelers moeten multifunctioneel zijn en zich kunnen aanpassen. Op die manier denk ik het opti male uit het team te kunnen halen en te presteren". De voorbereiding is tot nu toe goed verlopen en gelukkig zonder zware blessures. Hoe schat je de kansen in van AFC 1 dit sei zoen? "Ik ken nog niet alle ploegen in de Hoofdklasse A, dat maakt het moeilijk een voorspelling te doen, maar onze voorbereiding is inderdaad redelijk goed geweest. Dat wil overigens nog hele maal niets zeggen. Wij moeten mee kunnen doen om de titel en in ieder geval een periodetitel winnen. Dat is de doelstelling. Blessures heb je niet direct in de hand. Vorig seizoen waren belangrijke spelers langdurig uitgeschakeld. We zijn dit jaar daarom een week eerder begonnen met de voorbereiding en trainen nu 3 keer per week. We zijn niet meteen voluit gaan trai nen, maar bouwen het op. Op 31 augustus hoeven we nog niet top te zijn. We moeten naar de top groeien tijdens het seizoen en niet na 2 maanden opgebrand zijn". Wat is jouw persoonlijke ambitie? "Ik wil uiteindelijk trainer/coach betaald voetbal worden, maar niet ten koste van alles. Ik wil het wel leuk blijven vinden. Dat is een van mijn motto's - plezier hebben in wat je doet. Dat zeg ik ook tegen mijn team. Verder zou ik het natuurlijk fantastisch vin den om als eerste trainer AFC kampioen van de Hoofdklasse te laten worden. Maar ik stel mezelf allereerst ten doel om spelers individueel beter te maken en als team. De rest komt dan van zelf. In de toekomst is het mijn bedoeling om mijn blik binnen AFC te verbreden en ook de A1 en AFC 2 te bekijken. Ik wil me nu eerst helemaal richten op het Eerste". Hoe kwam je in aanraking met AFC en waarom heb je uiteinde lijk voor AFC gekozen? "Eigenlijk kwam ik vorig jaar met AGOVV - AFC voor het eerst met AFC in aanraking, alhoewel ik de club natuurlijk wel kende. Ik sprak Dennis Purperhart na afloop, die vertelde dat Ton du Chatinier weg zou gaan. Vervolgens ben ik gedurende het jaar en aantal keren gepolst en ben ik tegen het einde van het seizoen door het bestuur officieel benaderd en heb ik uiteindelijk voor AFC gekozen. Belangrijke afweging voor mij hierin was dat ik lie ver hoofdtrainer wilde blijven bij een goede hoofdklasse vereni ging dan assistent te worden bij een eerste divisieclub. Het ver schil tussen de onderste helft van de eerste divisie en de hoofd klasse is niet zo groot. Ik denk dat ik hier meer leer en kan groei en. Belangrijk vind ik verder dat de structuur en filosofie van de club goed zijn. Nu ik inmiddels een aantal weken bij AFC werk en een aantal dingen heb meegemaakt, ben ik er van overtuigd dat ik de juiste keuze heb gemaakt". 8 AFC Persmap Seizoen 2003-2004 ir links achter: Stanley Menzo, Roy Tular, Frank Tilmans; naar rechts achter: Cees Thomas, Ko Grosze Nipperachter Menzo: Peter Brans Assistent-trainer Roy Tular maakte van 1992 tot en met 2000 acht seizoenen deel uit van AFC's A-selectie waarvan de laatste drie als captain; hij speelde in totaal 192 competitiewedstrij den, waarin hij als verdediger 27 keer scoorde. De 37-jarige redacteur van Studio Sport is in het bezit van het diploma Oefenmeester 1 en was reeds eerder werkzaam bij AFC als trai ner van de junioren A-1 en B-1 De laatste 3 seizoenen was Tular, vader van de 4-jarige Morris en zijn kleine zusje Ina en zeer gewaardeerd middenvelder in AFC's roemruchte veteranenteam, werkzaam als assistent-trai ner bij v.v. Schijndel, welke club vorig seizoen eindigde op de 2e plaats in de Hoofdklasse C. Keeperstrainer Cees Thomas [44) was maar liefst 13 seizoenen actief als doelman van AFC's A-selectie. Zijn zoon Dion is inmiddels in zijn vaders voetsporen getreden en acteert in de jeugd van AFC als de talentvolle doelman van de E2 pupillen. Cees Thomas is een neef van oud-scheidsrechter Bep Thomas en eigenaar van een bekend automobielbedrijf in de Zocherstraat, dat hij een aantal jaren geleden van zijn binnen het Amsterdamse amateurvoetbal bekende vader Charles heeft overgenomen. Thomas is reeds vanaf 1997 als keeperstrainer aan de A-selectie verbonden. Ook dit jaar zal deze pur-sang clubman week-in week-uit met onze keepers Edwin van Holten, Emiel Pieterse en Wessel Sennef aan de gang gaan. En mocht hij een keer verstek moeten laten gaan dan weet hij dat de kee perstraining bij Stanley Menzo ook in goede handen is Frank Tilmans [29) is partner in de fysiotherapiepraktijk van AFC'er Wim Crouwel, de legendarische ex-catcher van het Nederlands Honkbalteam. Via Wim kwam Frank een aantal jaren geleden bij AFC terecht als fysio-verzorger van het tweede elf tal. Sinds vorig jaar is hij aan het begeleidingsteam van de A- selectie toegevoegd, in het bijzonder om geblesseerde spelers te begeleiden teneinde hen zo spoedig mogelijk bij de groep terug te brengen. Vervolg op pagina 10 Y ■m

Persmappen | 2003 | | pagina 5