Het bestuupselftal van AFC Het bestuur uoor het voetbalseizoen 2003-2004 staat onder leiding uan de als voorzitter debuterende Machiel van der UUoude. Deze 54-jarige socioloog, rechtsbuiten uan het KNVB-ueteranenteam uan AFC, uader uan Dauid, Simon en Ruben, al 30 jaar partner uan Judith uan Kranendonk, wier uader Lou al 57 jaar lid is uan AFC, maakt deel uit uan het bestuur sinds 1990. Vijf jaar was hij uoorzitter uan de jeugdcommissie en acht jaar gaf hij leiding aan de commissie Pers, Publiciteit en Euenementen en was hij redacteur uan het 81 jaar oude clubblad 'de Schakel'. Trots stelt hij thans als nieuw benoemd uoorzitter zijn medebestuursleden aan u uoor: Ad Westerhof, Kees Gehring, Machiel van der Woude en Bob Neseker achterste rij v.l.n.r. Johan de Bie, Fred ten Nijenhuis, Ronald Koster, Edwin Geluk, Amel Vroege, Nicolaas van Ommeren en Leijenhorst De financiële huishouding van onze (hoofdklasse)vereniging is met 1750 leden en donateurs, 12 actieve commissies en een grote, professionele technische en administratieve staf een complex en tijdrovend gebeuren. De AFC mag zich gelukkig prijzen dat Bob Neseker (GG) zijn financiële kennis en kunde, maar ook een ongelo felijke hoeveelheid tijd beschikbaar wil stellen om deze enorme klus, tussen het golfen door, te klaren. En dat dit seizoen voor de 10e keer in successie. Zoals een goed penningmeester betaamt laat Bob niet over zich lopen. Inkomsten en uitgaven dienen gelijke tred te houden, de sterk gestegen kosten hebben zijn kritische aan dacht. Dat Bob daarbij een unieke stijl van opereren heeft zal nie mand ontkennen. Maar bovenal is Bob van zijn ouderlijk huis uit een oer AFC'er, die als ridder én als lid van verdienste, de liefde voor zijn club in veel, belangrijk financieel handwerk vertaalt. Kees Gehring (5G), wie kent 'm niet. Zowel binnen als buiten onze vereniging is Kees door zijn daadkracht, presentatie en betrokken heid niet te missen. Al sinds 1985 maakt hij deel uit van het dage lijks bestuur en tijdens de viering van het 100 jarig bestaan van onze vereniging werd Kees in 1995 benoemd tot erelid. Soms wor den verschillende bestuursfuncties door hem gecombineerd, zoals in het nu komende seizoen die van secretaris en technische zaken. Bijna een onmogelijke opgave, maar door Kees ongetwijfeld met verve vervult. Vroeger een razendsnelle rechtsbuiten van AFC 1nu nog steeds op dezelfde positie actief in het roemruchte Veteranenelftal, geeft Kees, met zijn zonen Robert en Bobby in de A-selectie, ook nog eens inhoud aan de zo gewenste doorstroming van de jeugd naar de senioren. Van alle markten thuis dus, met zo'n bestuurslid aan zijn zijde mag iedere voorzitter z'n handen dicht knijpen. Adriaan Westerhof (51) staat aan het begin van zijn zesde jaar als bestuurslid. De afgelopen 5 jaar gaf hij als commissaris jeugdza ken cq. als voorzitter van de jeugdcommissie met succes leiding aan de grote jeugdafdeling van onze vereniging. FHet motto 'we lei den op voor de veteranen' werd door Ad breed uitgedragen. Daarnaast realiseerde hij een verdere professionalisering van de technische staf en een goede aansluiting van de hoogste jeugd- teams op het tweede en eerste elftal. Dit alles naast een indruk wekkende carrière als spits in het veteranenvoetbal van AFC. Met ingang van dit seizoen vervult Ad de functie van vice-voorzitter en zal zich in het bijzonder bezig houden met commerciële zaken, een belangrijk beleidsveld dat in de komende jaren veel aandacht ver dient. Gelet op zijn grote ervaring in het bedrijfsleven, zijn uitzon derlijke dynamiek en flair, is Ad zonder meer 'de juiste man op de juiste plaats'. Voor het veertiende jaar in successie vervult Edwin Geluk (51) de 6 AFC Persmap Seizoen 2003-2004 functie van tweede penningmeester. Op een uiterst zorgvuldige én consequente wijze zorgt hij er voor dat de contributies binnenko men. 'Streng maar rechtvaardig' is het Edwin gelukt de betalings discipline op te voeren. Met gesjoemel en gedoe is men bij hem beslist aan het verkeerde adres. Naast de functie van tweede pen ningmeester vervulde Edwin tal van andere functies binnen AFC en werd daarvoor in 1997 benoemd tot lid van verdienste. Deze AFC'er in hart en nieren timmerde juist ook als speler aan de weg. Meer dan tien jaar was hij een van de steunpilaren van AFC 1 en de afgelopen jaren mag het veteranenteam op zijn onverzettelijk heid rekenen. Ronald Koster (37), die aan zijn derde jaar als bestuurslid begint, volgt Ger van Caspel op als tweede secretaris. Geen sinecure, want Ger vervulde deze functie maar liefst 22 jaar met grote zorg vuldigheid. Als tweede secretaris is Ronald verantwoordelijk voor de ledenadministratie en de verslaglegging van de bestuursverga deringen. Daarnaast blijft Ronald het bestuurlijke aanspreekpunt voor het seniorenvoetbal. Bij elkaar een veeleisende portefeuille, die gecombineerd wordt met een drukke baan en, als jonge vader, met een intensief gezinsleven. En eigenlijk met nog veel meer, want Ronald speelt in zaterdag 5 de sterren van de hemel en is ook nog een aimabele voorzitter van ATC, de tennisdochter van AFC. Een bezig, maar vooral ook prettig "AFC-baasje", die nog een mooie bestuurscarrière voor zich heeft. Het langst zittende bestuurslid is Johan de Bie (G6). In de afge lopen 19 jaar vervulde hij verschillende bestuursfuncties, waaron der secretaris en vice-voorzitter. Maar al veel langer verrichtte Johan commissiewerk, waaronder jarenlang als lid van de jeugd commissie. De laatste jaren beheert Johan de portefeuille sociale zaken en er is niemand die dat beter zou kunnen dan hij. Mede gesteund door een geweldig geheugen kunnen heel veel AFC'ers bij bijzondere, maar ook minder belangrijke momenten op zijn aan dacht rekenen: in en om het clubhuis, thuis of via zijn veelgelezen Schakelrubriek AFC's 'Bie'-zonderheden. In 1995 benoemt tot ere lid, levert Johan als voorzitter van de Zilveren Roeg [lid van de Zilveren Ploeg worden AFC'ers die 25 jaar lid zijn) ook een belang rijke bijdrage aan het CLUBIeven. In dit nieuwe seizoen is sprake van een aantal nieuwe ontwikkelin gen. Naast enkele wisselingen in het bestuur en de technische lei ding heeft AFC ook een nieuwe pachter. Frans Ris en Joris de Wijs, gaan zorg dragen voor een prettig 'binnenklimaat'. Eerste aan spreekpunt voor het nieuwe pachtersduo is Amel Uroege (52), die de functie van commissaris clubhuiszaken vervult. Amel, die in 1993 toetrad tot het bestuur, hield zich eerder bezig met techni sche en commerciële zaken. Daarnaast leverde Amel een belangrij ke bijdrage aan de succesvolle stages van ons eerste op de Canarische Eilanden. In het komend seizoen kan AFC rekenen op zijn inzet om er in en rondom het clubhuis 'iets moois' van te maken. AFC komt dit seizoen met 23 seniorenelftallen en 76 jeugdteams aan de start, waaronder verschillende elftallen op het hoogste amateurniveau. Om deze teams 'op niveau' te kunnen laten preste ren dient veel te gebeuren, o.a op het gebied van materiaal. Kleding dient te worden aangeschaft en onderhouden, net als de trainings middelen. En hoeveel ballen worden er per jaar gebruikt? Reden genoeg om binnen het bestuur Fred ten Nijenhuis (42) met deze 'kostbare' portefeuille te belasten. Fred, die sinds 2001 deel uit maakt van het bestuur, is beroepshalve ook op dit gebied actief en kan aldus zorg dragen voor een zo effectief mogelijke besteding van de begrote financiële middelen. Als oud-speler van AFC 1 is hij daarbij goed in staat te bepalen wat in deze nodig is om goede prestaties te leveren. Opvolger van Ad Westerhof als commissaris jeugdzaken is Rinus van Leijenhorst (52), die aldus zijn debuut maakt in het bestuur. Rinus heeft, daar is een ieder van overtuigd, als jeugdvoorzitter één van de zwaarste functies binnen onze vereniging. De jeugdafdeling omvat immers niet alleen een groot aantal pupillen- en juniorente ams, direct aangestuurd door een legertje teamleiders, maar ook een zeer uitgebreide technische staf. Een complex gebeuren dat het gehele seizoen, bijna geen dag uitgezonderd, in goede banen geleid moet worden door de jeugdcommissie onder leiding van de nieuwe jeugdvoorzitter. Rinus, in een 'ander leven' een sterke speler van DWS, en via zijn zoon Joey 10 jaar geleden bij AFC aanbeland en vanaf de eerste dag voor de club actief, heeft als jeugdcoördinator in de afgelopen jaren het bestuur ervan overtuigd dat hij ook zijn nieuwe functie met veel succes zal gaan vervullen. Het AFC-bestuur telt dit seizoen een tweede debutant. Nicolaas van Ommeren (37) volgt ondergetekende op als commissaris Pers, Publiciteit en Evenementen en draagt aldus de eindverantwoorde lijkheid voor een groot aantal activiteiten, zoals de uitgave van de Schakel, de website, de teletekstpagina op AT5, de uitgave van het programmablad AFC-Thuis en tal van festiviteiten. Geen geringe opgave, maar bedrijfseconoom Nicolaas deed eerder al veel bestuurservaring op bij de tennisvereniging Amsterdam. Als klein zoon van ons in 1999 overleden erelid Otto van Rijn treedt hij in diens eminente voetsporen. Otto maakte lange tijd deel uit van het AFC-bestuur en dat zou, naar wij hopen, voor Nicolaas ook best eens het geval kunnen zijn. Het is duidelijk, AFC wordt steeds groter, acteert in de breedte op een ieder seizoen weer hoger niveau, de spelers hebben daardoor hogere verwachtingen, kortom AFC ontkomt er niet aan om binnen de organisatie naast de fantastisch grote groep van vrijwilligers enkele "professionals" toe te voegen. Naast de bijna 200 vrijwilligers zoals elftalleiders, commissiele den, assistent-jeugdtrainers enz. enz., die met hun activiteiten AFC ondersteunen beschikt de club over een trainers- en medische staf waar we "mee voor de dag kunnen komen". Daarnaast zijn iedere dag op het "kantoor" op Sportpark Goed Genoeg aanwezig administrateur Jaap Draisma en zijn assistent Yvonne Steeman. Pim van de Meent is aangesteld als sportparkmanager en Hans Tier als groundsman. Wilt u weten wie wat doet in AFC, kijk dan op pagina 36 van deze Persmap.

Persmappen | 2003 | | pagina 4