Samenstelling A-selecti ingrijpend gewijzigd That's the spirit! .J leder seizoen doen zich verschuivingen voor in de A-selectie. Het seizoen 2002-2003 vormt hier geen uitzondering op. Maar liefst 10 spelers verlieten de selectie van AFC 1. Het afscheid van sommige spelers is overigens betrekkelijk. Rivilino Sleur en Jerrul Tjon en Fa hebben na een minder voorspoedig verlopen jaar besloten het komende seizoen in het tweede te laten zien dat ze wel degelijk in het eerste thuishoren. That's the spirit! Erwin Smit (voetballer van het jaar seizoen 2000-2001) gaat een "trapje lager" spelen in zaterdag 1Hugo Hoogeueen, keeper van het tweede elftal, heeft een punt achter z'n voetballoopbaan gezet, maar blijft bij AFC nog wel actief als keeperstrainer bij de jeugd. Maarten Stekelenburg is onlangs benoemd tot trainer/coach van de C1 van Ajax, waardoor hij niet meer op de zondag kan uitko men. Mogelijk vindt hij in de loop van het seizoen de tijd om zaterdag 1 te versterken. Martin Wolfswinkel kwam afgelopen seizoen tijdens de winterstop met z'n Spaanse vriendin naar Nederland toen zijn contract bij profclub Compostella niet ver lengd werd. Hij meldde zich direct bij z'n oude club en wist zich een basisplaats te veroveren. Helaas had Martin's vriendin heimwee en probeert Martin in Spanje weer een contract te ver werven. Vier spelers gaan over naar een andere vereniging. Eschwin de Bruijn (133 wedstrijden in 6 seizoenen in de hoofd macht, maar liefst 90 goals) vertrekt na een minder bevredi gend laatste seizoen naar DWS. Wij wensen onze veel scoren de ex-captain van AFC 1 heel veel succes en hopen hem later in één van onze elftallen terug te zien. Dat geldt ook voor Jasper de Reus, die z'n hele jeugd bij AFC speelde. Nu gaat hij na één sei zoen in ons eerste eveneens over naar DWS. Ook Menno van Appelen - we herinneren nog zijn fantastische score tegen Baronie - gaat AFC na één seizoen verlaten; hij komt dit seizoen uit voor de ambitieuze tweede klasser VSV. Laurens Bianchi kwam tijdens de winterstop over van Beursbengels maar kon geen basisplaats afdwingen. Volgend seizoen speelt hij voor Eerste klasser VVSB, getraind door zijn vader Rob Bianchi. Wij wensen de Bianchi's daar veel succes. Zeven spelers komen voor bovengenoemde spelers in de plaats. Hieronder een kort portret van deze 'nieuwkomers'. Ray van Aken (28) komt over van ADO'20 uit Heemskerk, voor welke vereniging hij de afgelopen 14 jaar speelde. Hoewel Ray de eensgezindheid en gezelligheid van zijn oude vereniging roemt, en de dorpssfeer heus wel eens zal missen, was hij aan een nieuwe uitdaging toe.Via Hans Geerlings was het contact met AFC snel gelegd. Ray speelde de laatste jaren bij ADO'20 in het hart van de defensie en maakte het daar in het afgelopen seizoen AFC in de laatste wedstrijd knap lastig. Aan deze en andere wedstrijden tegen AFC bewaart hij goede herinneringen. Het was soms wel hard, maar altijd fair. Ray, die bij een Engels bedrijf in Beverwijk er dagelijks voor zorgt dat de debiteuren hun verplichtingen nakomen, hoopt zich in sportief opzicht in de komende jaren in de defensie van AFC verder te ontplooien. Anders dan Ray van Aken is Ali Bentohami (23) een typische aan valler. Aan het eind van vorige seizoen trainde Ali al met de selectie van Ton du Chatinier mee, dit op voorspraak van Uli Landvreugd en Dennis Purperhart. Al eerder was hij door Rinus van Leijenhorst twee jaar geleden opgemerkt tijdens de beslis singswedstrijd Jos/Watergraafsmeer - Zeeburgia om het kam pioenschap in de derde klasse. Ali is niet de eerste Bentohami bij AFC, want 'broertje' Salah speelde afgelopen jaar in de A 1 en komt dit seizoen uit in het tweede. Afkomstig van Jos/Watergraafsmeer, bij welke club hij afgelopen seizoen 23 keer scoorde, hoopt hij nu ook op het hoogste amateurniveau te kunnen laten zien wat hij kan. Als zijn prestaties op het veld net zo goed zijn als in de collegebanken zit AFC goed. Met z'n doc toraal medicijnen op zak begint Ali aan z'n co-schappen. Hij hoopt z'n voetbal in de toekomst te kunnen blijven combineren met z'n opleiding tot (cardio-)chirurg. Emiel Pieterse (25) had als keeper van het afgelopen seizoen kans loos gedegradeerde Beursbengels niet zo'n vrolijk jaar. Daarvoor stond Emiel enkele jaren onder de lat bij het eerste van DCG. Nu dus AFC, waar al langer contact mee bestond. Een club met tradities, die hij bij de trainingsstage in Limburg bevestigd heeft gezien. De spelersgroep is niet nieuw voor hem. Zo kent hij Robert Gehring, Ronald van de Meent en Marco van Galen al langer, evenals trainer-coach Ton du Chatinier. Dat geldt ook voor collega-keeper Edwin van Holten, die hij hoog heeft zitten. Emiel karakteriseert zich zelf als een technische keeper, die zich onderscheid in de 1 tegen 1 duels en door zijn reflexen. Nood gedwongen bij de C-junioren gestart als keeper (nadat een groeistuip hem daartoe als veldspeler gedwongen had) gaat Emiel 10 jaar later nog vol overgave als keeper aan de slag bij z'n nieuwe vereniging, die hij goede kansen toedicht op een hoge klassering. Hij zal daarbij ongetwijfeld op de voet gevolgd wor den door z'n leerlingen van het Berlage-lyceum waar hij met veel plezier als leraar lichamelijke opvoeding werkt. Doorstroming vanuit de jeugd naar de hoogste elftallen is een belangrijke doelstelling van AFC. Daarom is de technische lei ding blij met Pierre Tosch (19), die twee seizoenen geleden in de A 1 speelde en vorig seizoen vanuit het tweede al enkele keren in het eerste acteerde. In de voorlaatste wedstrijd scoorde hij AFC Persmap

Persmappen | 2002 | | pagina 6