Ton du Chatinier: 'Sfeer bepalend voor het eindresultaat1 Een nieuw seizoen, nieuwe kansen. Zo ook voor AFC 1 dat zich vorig jaar uitdrukkelijk mengde in de strijd om het kampioenschap. Dat was een mooie prestatie voor een team dat een seizoen eerder nog in de eerste klasse uitkwam. Het nu komende seizoen moet een vervolg worden gegeven aan dit succes. Geen eenvoudige opgave. Wij spraken met Ton du Chatinier (44), gelouterd in het profvoetbal bij FC Utrecht en nu voor het derde jaar trainer/coach van ons eerste. Hoe kijk je op het afgelopen seizoen terug. Welke dingen kunnen beter? 'Ik kijk, dat vooropgesteld, met genoegen terug. De ploeg heeft het uitstekend gedaan, maar er had nog meer ingezeten. Dit seizoen moeten we meer punten zien te halen in thuiswedstrij den. Als het niet loopt dan moeten we niet bang zijn om de zaak achter dicht te gooien. Je moet dan op een punt durven spelen. Belangrijk is ook de wedstrijdinstelling. Tegen de wat zwakkere broeders was er soms toch een houding van dat doen we wel even. Maar zo werkt het niet. Speltechnisch kunnen we nog gevarieerder spelen, niet steeds hetzelfde patroon. Er moet meer bewogen worden, sprake zijn van meer verrassing'. Je gaat met deze selectie je derde seizoen in. Makkelijker of moeilijker dan in de afgelopen twee jaar? 'Moeilijker! In de groep sluipt toch een zekere gewenning. Ongemerkt ontstaat er een sfeer die ten koste gaat van de dis cipline. Het is in een derde jaar lastiger je spelers te motiveren. Het is daarom van belang zo scherp mogelijk te beginnen. Daarnaast zijn we in de voorbereiding geconfronteerd met bles sures van Ulli Landvreugd, Glenn Zeelig, Said Moumane en Liam Westerveld en het verlies van onze captain Daniël van Meer die in de oefenwedstrijd tegen AGOVV zijn kuitbeen brak en zijn enkelbanden scheurde. Zo denk je over een sterke selectie te beschikken, zo mis je 4 a 5 belangrijke spelers.' De A-selectie kent verschillende nieuwe gezichten. Alleen Pierre Tosch is daarbij zgn. 'eigen kweek'. Hoe staat het met de zo gewenste doorstroming uit de jeugd naar het eerste? 'Laat ik beginnen dat ik blij ben met de nieuwe spelers voor de A-selectie. In de breedte is de selectie weer versterkt en dat is nodig omdat de andere verenigingen ook niet stil hebben geze ten. Met Pierre Tosch is een jeugdige speler aan de A-selectie toegevoegd die twee jaar geleden nog in de A 1 speelde. Hopelijk gaat dit in de toekomst vaker gebeuren, maar we moe ten niet te ongedurig zijn. De stap naar het eerste is groot, dat wordt wel eens vergeten. Een jonge speler heeft rust en tijd nodig om goed uit de voeten te kunnen op dit niveau. Een te vroege overgang leidt alleen maar tot teleurstellingen'. AFC wordt door de andere hoofdklassers getipt als één van de favorieten. Wat is jouw prognose? 'Mijn prognose is: 1Hollandia, 2. Elinkwijk en 3. Baronie. Maar het is wel koffiedik kijken, de krachtsverschillen zullen ook dit sei zoen niet groot zijn. Met FC Hilversum en FC Türkiyemspor erbij is de hoofdklasse A er bovendien in de breedte sterker op gewor den. Dat AFC als één van de favorieten wordt genoemd verbaast mij niet, we zijn vorig seizoen hoog geëindigd en hebben een goede groep. Veel zal echter afhangen van de vraag wat de spe lers voor elkaar over hebben en of bepaalde, voor sommige spe lers teleurstellende keuzes, geaccepteerd worden. Hoe wordt omgegaan met tegenvallende resultaten? De sfeer in de groep is tenslotte zeer sterk mede bepalend voor het eindresultaat.' AFC staat bekend om de goede begeleiding van het eer ste. Alles, zo hoor je vaak, is tot in de puntjes geregeld. Is dat ook jouw mening? 'Helemaal mee eens. Vanuit het bestuur wordt veel aandacht aan het eerste besteed. Daar kan menige eerste divisieclub nog een voorbeeld aan nemen. Dat geldt o.a. voor de trainingssta ges in Limburg en op Gran Canaria, het materiaal, maar ook voor de kwaliteit van het begeleidingsteam. Henk Bijlsma (voor het 12e jaar elftalleider, daarvoor 14 jaar in het eerste van AFC en SDW), Cees Thomas (voor het 5B jaar keeperstrainer, daar voor 13 jaar keeper van AFC 1) en Ko Grosze Nipper (voor het 24e(!) jaar verzorger van AFC 1zijn met recht echte voetbal- dieren waaraan ik veel steun heb. Dat laatste geldt zeker ook voor fysiotherapeut Frank Tilmans die in de loop van vorig sei zoen aan het begeleidingsteam is toegevoegd.' v.l.n.r.: Ko Grosze Nipper, Frank Tilmans, Ton du Chatinier, Cees Thomas en Henk Bijlsma

Persmappen | 2002 | | pagina 5