Clubliefde, bestaat dat nog? cdeei O Wat is nu eigenlijk belangrijk voor de uitstraling van een voetbalclub?? De positie van het eerste elftal op de ranglijst en/of de kwaliteit van de jeugdbegeleiding, de accommodatie, het recreatievoetbal, de organisatie, de resultaten van de vele jeugdteams, de langdu rige continuïteit op bestuurs- en commissieniveau, de trainers staf, de medische begeleiding, de geschiedenis en tradities van de club, de financiële positie, de wijze waarop de club zich pre senteert, de relatie met het bedrijfsleven en andere financiële ondersteuners, het clubleven, de feesten, het aantal toeschou wers bij thuiswedstrijden van het eerste elftal, de kwaliteit van het clubblad, de website, de relatie met de tegenstanders, de sfeer in het clubhuis, enz. enz. enz.? Te veel verschillende facet ten om op te noemen: ze zijn allemaal belangrijk! Eén ding is echter zeker; een club wordt voornamelijk bepaald en grootgemaakt door haar leden of zoals wijlen ons Erelid Willem Staats het ooit omschreef "het sieraad van een huis zijn de vrien den die er verkeren". Welnu, de Amsterdamsche Football Club kent bij de aanvang van het nieuwe seizoen 1687 leden en donateurs; 45 daarvan zijn thans AFC-Ridder (langer dan 50 jaar lid, zie pagina 30) en maar liefst 200 AFC'ers zijn lid van de zgn. Zilveren Ploeg omdat ze meer dan 25 jaar lid zijn van hun geliefde club. De eerste vrij dagavond in november komen deze leden voor een diner in het clubhuis bij elkaar. Een avond vol herinneringen, aangestuurd door tafelvoorzitter Johan de Bie (rechts op de foto) en de twee Hansen, Honsdrecht (midden) en de Wijs (links). 200 AFC'ers langer dan 25 jaar lid. Inderdaad, clubliefde bestaat nog!! Wie zijn deze oer-AFC'ers? Pim Adriaansz Rein Akkerman sr. Rein Akkerman jr. Wouter Amesz Arjen Anderiessen Karel Baarschers Ton Balk Jan Benoni Bob van de Bergh Henk van de Bergh Fred Berrier Hans de Bie Johan de Bie Henri Bierman Steve Bierman Rik de Boer Jan de Boer Frans Bogaers Ger Bogaers Ron Bühne Jean Bollen André Bonnet Frans van de Bor Ernst Bouman Frank Bouman Cees Bouwens Kees Boyenk Jan Brand Cees den Braven Jan van Broekhuizen Theo van Broekhuizen Willy Brommelcamp Willem Bronwasser Max de Bruin Dennis Bijlsma Ger van Caspel Nico Cohen Coen Colijn Hans Coorengel Henny Cruyff Robert Didier Jan van Dijk Roy van Dijk Henk Dik Ron van Doesburg Freek van Doesburg Rob Domhof Jaap Draisma Herman Drenkelford Willem Drenkelford Rob Duis Hans Dukker Rob Dukker Hans Elias Wim Endel Max Flam Herman Fritzsche Hans Galavazi Henk Gamelkoorn Ronald Gans Fred Gehring Kees Gehring Jack van Gelder Hans Geusebroek Jacques van der Glas Karel de Graaf Guus Graanboom Henk de Groot Frans Haubrich Lou Hekster Jan Hendriks Peter van der Heydt Henk Hölzel Maurice de Hond Benno Honsdrecht Hans Honsdrecht Rokus Hoogendoorn George Horn Herman Houtman Ernst Huisman Dick Huisman Meindert Huisman Dé Hurwits Henk van der Jagt Edward Janus Rob de Jong Frans Jüch Tjeerd Jung Michael Kahn Jos Kemna Cor Kerker sr. Guido Kiemeney Mannus Kinsbergen Dick van der Klaauw Brennus van der Klaauw Frits van Klinken Marcel Koster Paul Koster Henny Kottmann Jean-Paul Krak Raoul Krak Lou van Kranendonk Nol Kuikens Fred Laarhoven Ab Landman Jan Hein Lans Benno Leeser Rolf Leeser Nico Leloux sr. Nico Leloux jr. Piet Leyenaar Ron Limburg Jos Lonnee Hans Loonstijn Marcel van de Meent Jan Meijer Jacques Meilegers Jan Meyer Paul Meyer Luc van Mierlo Rein Minor Dick Moesbergen Rob Molenaar Hans Mulder Roel van Nek Bob Neseker Ivo Niehe Gijs Nijman Ton Nooy Duco Ohm Nicolaas van Ommeren Ko Onsman Willem van Oort Karel van Osch Jan Otsen Rijer Oud Piet Ouderland Bob Parson sr. Bas Barson jr. George Parson Jacques Parson John Parsser Jan Pelsma Doby Polak Gerard van Poorten Bas Rachman Arthur Reddering Wim de Ridder Roel Ridderikhoff Lex Rimini Wim Ringe Roger Ritz Jan Roedema Michiel Roedema Bert de Rooij Peter Roosenschoon Hens Rooze Piet van Ruyven Jan Sandberg Ronald Sarfaty Jan van Schaik Chris Schröder Ernst Seunke Jorgen Seunke Ben Slaap Hans Slaap Ger Smit Fred van Soomeren Etienne Spee Donald Speelman Frans Spoel Ab Springer Jan Steensma Karel van Stuyvenberg Dik Susan Ron Susan Tom Swart Henk van Teunenbroek Nico van Til Tim Timmerman Gerard Trebert Cas Tromp Piet Vaal Dick Visser Jip Vogel Wim Vos Amel Vroege Henk van Weelde Ernst Werner Charles Wiggemansen George Wijnand André Wijnand Hans de Wijs sr. Hans de Wijs jr. Bob Wildeboer Jaap Wildschut Bert Witteveen Sebo Woldringh Hans Woudstra en Loek Woudstra AFC Persmap

Persmappen | 2002 | | pagina 29