Jeugdcoördinator Rinus uan Leijenhorst: 'Ook in de lagere jeugdteams barst het van talent' AFC Clublied O Hl De oude Amsterdamsche Football Club is gezegend met een fantastische jeugd. Bij de pupillen en de junioren zijn ook in het komende seizoen een groot aantal teams (71!) in de weer. Zoals de allerjongsten die in AFC-uerband in de World Cup en Champions League spelen of in de junioren A1, A 2, B 1 en C 1, die op landelijk niueau actief zijn. Het hoeft geen betoog dat de organisatie en begeleiding uan het jeugdgebeuren een geweldige klus is. Onder regie uan de jeugdcommissie, bijgestaan door drie jeugdcoördinatoren, Pim uan de Meent, Jan Verhagen en Rinus uan Leijenhorst, wordt hieraan met uerue inhoud gegeuen. Wij spreken met Rinus uan Leijenhorst, die als coördinator en lid uan de jeugdcommissie een belangrijke taak ueruult binnen de jeugdafdeling uan AFC. Hoe ben jij betrokken geraakt bij de AFC-jeugd? A/ia mijn zoon Joey. Ik ben 10 jaar leider geweest van de AFC- teams waar hij in speelde. Van huis uit ben ik DWS'er. Tot mijn 23e heb ik bij deze club gespeeld, ook in het betaalde voetbal. Leuk is dat Pim van de Meent, die nu ook jeugdcoördinator bij AFC is, toen mijn trainer was.' Wat is jouw functie binnen de jeugdafdeling? 'Ik richt mij vooral op de selectieteams en verder probeer ik Jan Verhagen, die zich als jeugdcoördinator met alle andere jeugd teams bezig houdt, zo goed mogelijk te ondersteunen. De door stroming van jeugdspelers naar de senioren heeft mijn speciale aandacht. Dit seizoen spelen in het tweede en derde elftal 7 jon gens die vorig seizoen nog bij de A-jeugd actief waren, een goede zaak. Ik kijk overigens beslist niet alleen bij de selectiete ams. Bij de andere teams lopen nog heel wat jongens rond, die hoger kunnen spelen.' Wanneer is dit seizoen voor jou geslaagd? 'Het zou mooi zijn als de junioren A 1A 2, B 1 en C 1 zich kun nen handhaven. Verder gaan we proberen ook de B 2 te laten promoveren naar de landelijke divisie. Het zou tot slot mooi zijn als vanuit de pupillen D 1 meer jongens direct kunnen doorstro men naar de junioren C 1Op dit moment lukt dat niet goed. Het heeft mogelijk te maken met het feit dat steeds minder op straat gevoetbald wordt. Daardoor missen die jongens de beno digde technische bagage'. voor v.l.n.r.: Ad Westerhof [bestuur commissaris jeugd], Yvonne Steeman [secretaris!, Michael Tugendhaft [penningmeester) achter v.l.n.r.: Rinus van Leijenhorst [jeugdcoördinator], Jan Verhagen [jeugdcoördinator), Roy van Straten tvice-voorzitter) niet op foto: Pim van de Meent (jeugdcoördinator) In 1935 werd ter gelegenheid uan het 40 jarig bestaan uan de Amsterdamsche Football Club het clublied geschreuen door ons ouerleden erelid Dick Bessem, oud-directeur uan het Olympisch Stadion. Nu na 67 jaar wordt het clublied nog altijd op hoogtijdagen uan onze goede oude club uit volle borst meegezongen. In Onze goede Amstelstad Is lang geleén geboren Een nietig clubje, echter dat Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren. Drie letters slechts telt hare naam, Voor ons meer waard dan woorden, Want A.F.C, haar naam heeft faam Van Oost naar West, van Zuid naar Noorden. Ik heb U lief, mijn A.F.C. Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, Omdat ik A.F.C, bezit! Wij allen dienen onze club, Als plichtsgetrouwe mannen, Eens worden wij weer 'runners-up', Jan Salie wordt voor goed verbannen. Wij allen zweren eeuwig trouw En zullen niet versagen, Want wat ook ooit gebeuren zou, Wij blijven fier ons ROOD-ZWART dragen. Ik heb U lief, mijn A.F.C. Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, Omdat ik A.F.C, bezit! AFC Persmap

Persmappen | 2002 | | pagina 25