Recreatievoetbal in goede handen bij Frans Jüch en Sebo Woldringh F" Wanneer ons eerste een paar keer achter elkaar uerliest hoor je al gauw dat het slecht gaat met AFC. Dat is natuurlijk onzin, omdat AFC veel meer is dan het eerste elftal alleen. Zo heeft AFC bij de senioren al jaar en dag een florerende recreatieafdeling op de zaterdag en op de zondag. De negen zaterdag- en acht zondagteams, die het komende seizoen het veld ingaan, worden aangestuurd door twee even ervaren als actieve elftalcommissies. Uan Frans Jüch (56), voorzitter van de zondag B-commissie, en Sebo Woldringh (39), secretaris van de zaterdagcommissie, maakten wij een kort portret. Kunnen jullie iets vertellen over je eerste contact met AFC en je sportieve loopbaan hierna? Frans: 'Het eerste contact verliep via Otto van Rijn, die mijn vader kende via Fokker. Ik keepte toen in het eerste van Lijnden (Badhoevedorp) en AFC zocht nog een keeper. Vanaf 1967 keep te ik bij AFC, te beginnen in het tweede, achter Peter van der Valk. Ik werd toen getraind door Rolf Leeser en Ties Gerrits. Leider was Cor Kerker.Hierna heb ik in de loop der tijd alle elftal len in omgekeerde volgorde doorlopen. Af en toe val ik nu in als keeper van het achtste en fluit thuis wedstrijden van onze teams.' Sebo: 'Anders dan Frans ben ik vanaf m'n zevende lid. Dit door toedoen van De Graaf, dé kippenboer op de Minervalaan. AFC had toen ook al een grote jeugd. Ik speelde eerst bij de Navayo's, daarna bij de Olifanten, o.a. samen met Steve Bierman en de onvergetelijke Michaël Gosler. Daarna steeds net niet in de staardaardelftallen, B 2 en A 2, dat werk. Bij de senioren was het niet anders. Eerst in zondag 5 en 6, later vanaf 198B naar de zaterdag met het studententeam waar ik nog in speel. Nu als zaterdag 2 beginnen we aan ons 13e seizoen'. Wanneer zijn jullie lid geworden van de zondag B- resp. zaterdagcommissie Frans: 'Dat was 198B, toen Rik de Boer nog de scepter zwaai de. Drie jaar later ben ik voorzitter geworden en ik vervul deze functie nog met veel plezier.' Sebo: 'Ik weet het niet meer pre cies, het is al weer zo lang geleden. Wel ben ik in de B-com missie begonnen, nog samen met Frans. Daarna de zaterdag commissie. Ik schat bij elkaar een jaar of veertien.' Welke taak hebben jullie in de commissie? Frans: 'Het komt er op neer dat ik samen met Jos Willems, Roel Berghuis en Jeroen Hilbrink de zaken zó probeer te regelen dat zondag 4 t/m 11 lekker kunnen voetballen. Uiteraard gaat het hierbij ook om de prestaties, want geen enkel team vindt het leuk om iedere week dik te verliezen. Jeroen en ik assisteren 'good-old' Dick Bakker bij de training. Met de A-commissie heb ben we regelmatig contact over ons vierde en vijfde elftal, want ook die teams spelen behoorlijk hoog (tweede resp. derde klas se)'. Sebo: 'Vanuit onze commissie onderhoud ik de contacten met bestuurslid Ronald Koster, trainer Dick Bakker en sport parkmanager Pim van de Meent en zorg daarnaast voor copy ten behoeve van De Schakel. Dit alles natuurlijk in innige samen werking met de andere leden van de zaterdagcommissie Roy van Dijk (voorzitter), Benno Honsdrecht én nieuwkomer Camiel Huisman.' Zijn er nog zaken die in jouw ogen speciale aandacht verdienen? Frans: De scheidsrechterij! De zondag B-commissie is erg blij met de huidige ploeg scheidsrechters, Ab Springer, Herman Fritzsche, Hans Elias en Steve van Loggem. Maar we moeten proberen deze groep verder uit te breiden met nieuw, jong talent.' Sebo: 'Bij ons is het niet anders! Ik probeer het gebrek aan scheidsrechters voor zaterdag 4, 5, 6, 7 en 8 op te lossen door de spelers van de verschillende teams wedstrijden van elkaar te laten fluiten. Tot nog toe met wisselend succes. voor u.l.n.r.: Ronald Koster (bestuurslid seniorenvoetbal], Roy van Dijk [voorzitter zaterdagcommissie), achter u.l.n.r.: Camiel Huisman, Sebo Woldringh. Niet op de foto Benno Honsdrecht voor u.l.n.r.: Frans Jüch (voorzitter zondag B-commissie], Ronald Koster (bestuurslid seniorenvoetbal], achter u.l.n.r.: Roel Berghuis, Jeroen Hilbrink en Jos Willems

Persmappen | 2002 | | pagina 24