Zaterdag 1 kan weer rekenen op de doelpunten van Johan Dol Zaterdag 1 promoveerde in het seizoen 2000-2001 naar de tweede klasse. In het afgelopen seizoen moest hard worden geknokt om op dit niveau te kunnen blijven acteren. Een flinke portie teamspirit en veel enthousiasme stonden tenslotte garant voor klassebehoud, een positie die onder leiding van Peter van der Waart (sinds 1992 trainer-coach van dit team) dit seizoen verder inhoud kan worden gege ven. De vooruitzichten zijn goed, want Peter kan beschikken over een bredere selectie dan vorig jaar én met Johan Dol (39) over een wel zeer ervaren en trefzekere spits, lijd voor een interview met de man die in de periode 1987-1991 47 keer doel trof voor AFC 1 en die zijn sportieve prestaties sinds z'n 25e combineert met een druk en succesvol leven op de beurs. Johan, hoe is jouw voetbalcarrière tot nu toe verlopen? 'Ik ben in de jeugd gestart bij WA/Spartaan, net als Peter van der Waart. Op 17-jarige leeftijd debuteerde ik in het eerste en heb in die tijd nog tegen Henk Bijlsma [toen bij SDW) gespeeld. Op m'n 24e was ik in Zwitserland als profvoetballer actief, waarna ik via Sal van Gelder en Kees Gehring bij AFC ben beland. Na 4 jaar in de hoofdklasse heb ik de overstap gemaakt naar de Beursbengels, waar ik op de zaterdag 6 seizoenen in het eerste heb gespeeld. Daarna weer terug naar AFC, in zater dag 1Ik begin nu aan mijn zevende seizoen in dit team.' Bij elkaar dus 23 jaar in een eerste elftal, altijd in de spits, hoe lang hou je dat nog vol? 'Ik bekijk het van jaar tot jaar. Misschien ben ik dit seizoen bezig met mijn afscheidstournee, misschien ook niet. Ik ben dol op het spelletje, dus al het even kan ga ik gewoon door. Voor mij is voetbal een uitlaatklep, ik kan me zo uitstekend ontspannen. Zeker in dit team, de sfeer is bijzonder goed.' voorste rij u.l.n.r.: Brian Koster, Nick den Ouden, Peter van der Waart (trainer/coach), Roy van Dijk [elftalcommissie), Hans Coorengel (elftalleider}, Erwin Smit, Sander Hekscher. middelste rij v.l.n.r,: Kirsten Kampman (ver zorgster), Tjebbe Krot, Marten Bekkering, Frank Bakker, Nils Adriaans, Thomas Rijsman, Bart van den Bergh, Emiel Neter, Remco Verbrugge, Sander Munsterman achterste rij u.l.n.r.: Theo Janssen (grensrechter), Wim de Lange, Tasu Koop, Arjan Coorengel, Mark Janssen, Mare de Hond, Olivier Hendriks, Coen Doolaard, Rutger Hoorn, Johan Dol Op de foto ontbreken: Guy Lindeboom, Alaya van Empel, Jaap Truijens en Jan Drewis. Stel, je stopt over een paar jaar met zaterdag 1, ga je dan nog in de veteranen spelen? 'Dat ben ik beslist van plan. Natuurlijk bij AFC want dat is hele maal mijn club. Ik voel mij er 100% thuis. Maar ook zonder de veteranen hoop ik nog veel op AFC te komen als mijn zoontje Ayrton op voetbal gaat. Daar verheug ik me erg op'. Tot slot nog even terug naar zaterdag 1, sta je dit seizoen weer in de basis? 'Het zal niet meevallen, want er zijn verschillende goede voor hoedespelers bijgekomen, zoals Alaya van Empel (zondag 2), Maarten Bekkering en Frank Bakker (allebei VVOG). Maar ik ga graag de concurrentie aan. Wie het meeste scoort staat er in'. Dat Johan het scoren nog niet verleerd is bewees hij onlangs in het trainingskamp van zaterdag 1 in Heiloo. Net terug van vakantie speelde hij de tweede helft van de oefenwedstrijd tegen KSJB mee. De 1-3 achterstand bij rust werd omgebogen naar een 4-3 overwinning door 3 doelpunten vanJohan Dol. Old soldiers never die!

Persmappen | 2002 | | pagina 21