Huisvesting van AFC De overige functies De planning het toekomstige hoofdveld (Figuur 41. Aan de zuidzijde van het hoofdveld krijgen wij een tribune. Het clubhuis heeft vrijwel over de gehele lengte van het vierde veld een glasge vel. Hierdoor is er veel lichtinval in het gebouw. Aan de pui wordt een transpa rante luifel gehangen. Onder de luifel bevindt zich een plateau waardoor het publiek rechtstreeks vanuit het clubhuis naar de wedstrijden op het hoofdveld kan kijken [Figuur 51. Voor het plateau bevinden zich een aantal treden waarop het publiek direct aan het veld kan zitten. De kleedkamers en het jeugdhonk komen onder het clubhuis. In het plan voor ons sportcomplex wordt gebruik gemaakt van hoogteverschillen. Hierdoor ontstaat onder de velden ruimte om te parkeren. In het gehele plan kun nen 9G0 auto's worden geparkeerd ten behoeve van de kantoren en woningen. Ook voor AFC zijn plaatsen beschikbaar. In het programma is verder een sporthal, een kinderdagverblijf en een SportMedisch-Centrum opgenomen. De sporthal wordt tegen de A10, onder ons toekomstige vierde veld, aangelegd. Op het dak van de garage en de sporthal komen de voetbalvelden. Een bijzonder gebouw is de zogenoemde Landmark [Figuur 61. De Landmark staat op een pilaar boven ons nieuwe clubhuis. Het moet een opvallend gebouw zijn met een horecafunctie. Vanaf deze plek heeft men straks een prachtig uit zicht over de velden van AFC en de stad. De ontwikkelingen in de Zuidas gaan snel. Dit betekent dat wij binnenkort de eer ste stappen zullen zien die zullen gaan leiden naar onze nieuwe situatie. Vanaf september 2002 zal de gemeente Amsterdam in samenspraak met de partijen het proces voortzetten. Het proces kent voor AFC de volgende belangrijke stadia [voorlopige planning!: - verplaatsen van velden, periode mei tot en met september 2003; - voorlopig ontwerp van het sportcomplex gereed, 2003; - definitief ontwerp van het sportcomplex gereed, 2004; - start bouw van de parkeergarage en sporthal, 2004/2005; - accommodatie plus 3 velden gereed medio 2006/2007; - oplevering laatste twee velden na 2010. 6. Landmark boven clubhuis AFC

Persmappen | 2002 | | pagina 13