Henk Bijlsma: 'Nieuwe A-commissie \A/il kloof tussen het eerste, tweede en derde elftal verkleinen1 Bij AFC wordt de begeleiding uan de hoogste zondagteams het komend seizoen aangestuurd door de elftalcommissie A. De laatste 10 jaar werd deze commissie bemand door Fred Laarhouen, Henk uan der Jagt en Chris Dekker. Het bestuur is er in geslaagd als hun ueruangers te benoemen Henk Bijlsma (uoorzitter), André VUijnand (secretaris) en Lex Koekoek. VUe spraken met Henk Bijlsma, de nieuwe uoorzitter uan deze commissie, die hieruoor maar liefst 10 jaar elftalleider was uan het eerste, in welk team hij zelf als speler ook heeft geacteerd. En hoe! In 188 wedstrijden scoorde hij in de Hoofdklasse meer dan 100 doelpunten Nu dus een functie als commissielid. Een moeilijke stap? 'Absoluut niet! Ik ben er gevoelsmatig aan toe. Natuurlijk zal ik mijn oude functie nog wel eens missen, want ik heb het lei derschap in al die jaren met ontzettend veel plezier vervuld. Het afgelopen seizoen was onvergetelijk en daarmee een fan tastische afsluiting. Het is een goede zaak om nu wat anders te gaan doen binnen de club en mijn taken over te dragen aan teamleider Frank Keijzer. Overigens zal het eerste niet helemaal uit mijn gezichtsveld verdwijnen. Vanuit mijn nieuwe functie in de A- commissie en natuurlijk ook als supporter blijf ik AFC 1 volgen. In rechtstreeks overleg met Kees Gehring en voorzitter Dick van der Klaauw zullen wij als A-commissie trachten AFC 12 en 3 ope rationeel zo optimaal mogelijk te begeleiden. Dat is geen geringe opgave en ik heb dan ook veel res pect voor Fred, Henk en Chris die dit belangrijke werk in de afgelopen jaren met succes hebben gedaan'. Zijn er nog speciale zaken waar jullie aandacht aan willen schenken? 'De kloof tussen het eerste en de twee andere elftallen is te groot. Daar gaan we aan werken. Er zijn spelers van het eer ste die niet weten wie er in het derde spelen en soms ook omgekeerd. Dat moet veranderen. Het lijkt ons een goede zaak als de spelers van de verschillende teams na de trai ningsavonden meer contact met elkaar krijgen. Het tweede en derde moeten er bij gaan horen, zowel prestatief als qua sfeer. Deze aanpak zal aan de andere kant ook eisen gaan stellen aan de spelers van deze twee teams. Het kan bijvoorbeeld niet zo zijn dat men door een vakantie een groot deel van de voorbereiding mist. Op die manier heb je al verloren voor je bent begonnen. Vanuit de A-commissie is Lex Koekoek, die jarenlang actief was binnen de jeugdafdeling, nauw betrokken bij de begeleiding van het tweede en richt André Wijnand, waarmee ik ooit in het eerste speelde, zich op het derde elf tal. Op deze manier weten we precies wat er speelt'. 3 oktober 1976: bijna 25 jaar geleden scoort Henk Bijlsma op 'Goed Genoeg zijn tweede goal tegen VUC uit Den Haag in de door AFC met 6-4 gewonnen wedstrijd. Zijn jullie tevreden over de gang van zaken tot nu toe? 'Tot op heden verloopt het redelijk naar wens en de oefen wedstrijden bieden per saldo een positief beeld. Van de trai nersstaf ontvangen we positieve signalen. Onze eerste weken hadden slechter kunnen verlopen. Nu nog een mooie compe titiestart, dan kunnen Lex, André en ik verder gaan bouwen aan een sterk collectief van onze prestatieteams. Dit mede in goed overleg met de jeugdstaf, want de toekomstige door stroming vanuit de eigen jeugd naar de topelftallen is ook een onderdeel wat het AFC bestuur en wij erg belangrijk vinden'. AFC Persmap Seizoen 2DQ1 -20'

Persmappen | 2001 | | pagina 7