Ton du Chatinier: 'In de eerste zes wedstrijden wordt de kampioen bepaald' Wij spraken met Ton du Chatinier (43), die circa 420 wedstrijden uitkwam uoor FC Utrecht, en uoor het tweede jaar trainer uan het eerste uan AFC is. Na een schitterend seizoen in de eerste klasse, bekroond met een kampioenschap, wacht nu de hoofdklasse, waarin Ton eerder met Argon met ueel succes actief was. Begin augustus is de uoorbereiding gestart met een enigszins uerbrede selectie, die tijdens de uoorbereidingsperiode 12 trainingen onderging en 11 oefenwedstrijden speelde. Hoe staat onze hoofdmacht eruoor en wat zijn de uerwachtingen uoor het komende seizoen? We werden met voorsprong kampioen in de eerste klasse. Hoe schat je onze kansen in de hoofdklasse? 'Er zijn twee grote verschillen met de eerste klasse. Het gaat een stuk sneller en er zijn minder matige ploegen. Ik ga er vanuit dat we met het huidige spelersmateriaal goed mee kunnen in de hoofdklasse. Veel zal afhangen van de vraag hoe we met eventuele tegenslagen kunnen omgaan en hoe onze start zal zijn. In de eerste zes wedstrijden wordt de kampioen bepaald, Aan een prognose waag ik mij niet. Net als vorig seizoen gaan we de situatie van wedstrijd tot wedstrijd bekijken'. Kies je dit seizoen voor een andere speelstijl? 'Dat ben ik niet van plan. We spelen in principe 4-3-3, want daar hebben wij de vleugelspelers voor. We zullen ons niet te veel aanpassen aan de tegenstander, ook als het even tegen zit. Dit uiteraard met de kanttekening dat we uitdrukkelijk rekening zullen houden met de specifieke kwaliteiten van de tegenstander. Hierbij maak ik dankbaar gebruik van de analy ses van Pim van de Meent, die iedere week een wedstrijd van de komende tegenstander gaat bekijken'. l/l/aar hebben jullie bij de samenstelling van de spelersgroep in het bijzonder op gelet? 'Ik ga altijd in de eerste plaats uit van d° verdediging. Die moet goed in elkaar steken. Tweede uitgF jspunt was dat we de bestaande groep zo veel mogelijk in ',jct wilden houden en dat is gelukt en ten derde moeten de nieuwkomers duidelijk een toegevoegde waarde hebben. Op die wijze is óf nieuwe selectie Sr nengesteld en ik ben van mening dat e.F.a. er op papier goed uitziet. Wij zijn er in de breedte zeker sterker op geworden.' Begonnen wij niet wat laat met de voorbereiding, andere ver enigingen waren al langer aan de gang? 'Naar mijn mening is een periode van 5 weken voldoende om goed aan de start te verschijnen. De spelers hebben in de vakantie een beetje huiswerk mee gehad en als ik bij de eer ste trainingen zag hoe de conditie van de groep ervoor stond, was ik daarmee zeker niet ontevreden'. In vergelijking tot het vorig seizoen beschik je over een wat grotere selectie. Is dat prettig of complicerend? 'Prettig! Mijn ervaring bij Argon leert dat je een grote spe lersgroep moet hebben. Iedereen komt zat aan spelen toe. Maar men zal moeten accepteren dat niet iedereen altijd in de basis kan staan. Mijn positie hierbij is volstrekt duidelijk. Ik opereer simpelweg vanuit het resultaat voor de club, niks meer en niks minder'. AFC Persmap Seizoen 2001-2D02

Persmappen | 2001 | | pagina 6