Ad Westerhof: 'Voetbalvriendschap staat bij onze jeugd voorop' De jeugdafdeling neemt binnen AFC een prominente plaats in. Dat is niet alleen af te leiden uit het grote aantal teams (62) dat aan de competitiestart uerschijnt en de grote groep aan trainers, begeleiders en commissieleden, die samen vorm en inhoud geven aan de complexe organisatie, maar vooral ook uit de enorme invloed die het jeugdgebeuren heeft op het clubleven van AFC. De druk bezochte trainingen door de week en de vele jeugdwedstrijden in het weekend bezorgen onze 106-jarige vereniging een jeugdig elan én ook de kracht om de toekomst met verve tegemoet te treden. VUe spreken met Ad Westerhof, de trotse jeugdvoorzitter, over het nieuwe seizoen. Zijn er zaken die bijzondere aandacht krijgen? 'In de afgelopen seizoenen is er in prestatief opzicht heel veel werk verricht. Dat zie je duidelijk terug in de goede resultaten van onze standaardteams. Uiteraard gaan we op deze lijn door en zullen proberen de doorstroming van de jeugd naar de hoog ste seniorenelftallen zo goed mogelijk te laten verlopen. De interne scouting bij niet-standaardteams, waar ook veel talent tussenloopt, wordt verder uitgebreid. Daarnaast zal er dit sei zoen extra aandacht zijn voor de meer recreatieve teams. Dit is een speerpunt voor de jeugdcommissie. Marjan Stoop, die haar secretariële werkzaamheden heeft overgedragen aan Yvonne Steeman, zal zich dit seizoen speciaal met het recrea tievoetbal gaan bezighouden, daar ben ik erg blij mee'. Een hele klus om alles op de rails te krijgen en te houden. Gaat het dit seizoen weer lukken? 'Absoluut! We hebben de medewerking van in totaal zo'n 150 enthousiaste mensen, die heel wat tijd en energie in onze jeugd afdeling stoppen op basis van de bij AFC zo gekoesterde voet balvriendschap. Om één en ander zo goed mogelijk te laten ver lopen hebben we de lijnen verkort en is de commissie wat in aan tal teruggebracht om slagvaardiger te kunnen opereren. Daaraan gekoppeld is het aantal jeugdcoördinatoren uitgebreid. Met Pim van de Meent, Jan Verhagen en Rinus van Leijenhorst (die ook deel uitmaakt van de jeugdcommissie) hebben we een ervaren trio in huis, dat garant staat voor een perfecte aansturing van het gehele technische gebeuren. Het wordt, daar ben ik zeker van, een schitterend seizoen, waar onze jeugd erg van zal genieten. En dat vinden wij met z'n allen heel belangrijk. Want iedereen weet: "wie de jeugd heeft, heeft De jeugdcommissie: voorste rij v.l.n.r.: Jan Verhagen, Rinus van Leyenhorst, Roy Halsema, Jan Benoni, Frits Stoffels, Michael Tugendhaft, Donald Speelman achterste rij v.l.n.r.: Jan Koomen, Roy van Straten, Chris Bruystens, Yvonne Steeman, Maarten van Rossum, Bas Polling n 20D1-2D

Persmappen | 2001 | | pagina 29