Gepromoveerd AFC Zat.1 op zoek naar een nieuwe balans v( Afgelopen seizoen werd het eerste zaterdagteam van AFC kampioen en promoveerde naar de tweede klasse. Uoor een vereniging, waar voor de hoogste elftallen het accent op de zondagafdeling ligt, een prestatie van formaat, gebaseerd op een portie voetbaltalent en een enorm enthousiasme binnen de spelersgroep en teamleiding. Nu aan de vooravond van het nieuwe seizoen aan Peter van der VUaart (38I, sinds 1992 trainer-coach-speler van dit team en vóór die tijd als aanvaller in meer dan 200 wedstrijden actief in de Eredivisie bij AZ, Haarlem, FC Den Bosch, FC Utrecht en Roda JC, de vraag of Zaterdag 1 klaar is voor de tweede klasse. Kan AFC een beetje meekomen? 'Het is duidelijk dat we een pittig seizoen tegemoet gaan. We krijgen meer dan vorig jaar te maken met echte zaterdagver enigingen die veel in hun eerste team geïnvesteerd hebben. Als we ons niveau kunnen halen van vorig jaar kunnen we ook in deze klasse meedoen. Ik spiegel me daarbij een beetje aan VEW uit Haarlem dat zich na promotie vorig jaar uitstekend wist te handhaven in de tweede klasse. Hoe ziet je selectie er dit seizoen uit. Zijn er veel mutaties? 'In totaal zijn er 8 spelers vertrokken en daarvoor zijn 5 nieu we spelers teruggekomen. Jammer genoeg is door het stop pen van o.a. Marcel Koster, Dennis van Ham en René Panhuis een hoop ervaring verdwenen. Maar met AFC'ers als Remco Verbruggen, Jasper Stuy, Mike Janssen, Bart van der Bergh en een jongen als Sander Heckster die overgekomen is van RKAVIC, krijgen we daarvoor veel dynamiek terug. Veel zal afhangen van de vraag hoe onze jonge ploeg onder druk zal presteren'. Er zijn tijden geweest dat jij rondom het elftal ongeveer alles moest doen. Daar lijkt verandering in te komen. 'Dat is zachtjes uitgedrukt. Ik ben erg tevreden over het bege leidingsteam dat voor het komend seizoen in goed overleg met het bestuur is samengesteld. Naast teamleider Roy van Dijk, zullen Hans Coorengel (assistent-leider), Theo Janssen (assistent-scheidsrechter] en Ron Grosze Nipper (verzorger) een actieve bijdrage leveren. Daarnaast kan ik ook rekenen op Kenneth van Goblein, die dit jaar bij mij stage loopt in het kader van zijn trainersopleiding'. Ga jij zelf nog spelen. Een speler met jouw ervaring kan toch niet gemist worden? 'Ik zou nog ontzettend graag willen, maar ik ben bang dat ik door een structurele heupblessure een punt achter mijn actieve voetballoopbaan moet gaan zetten. Trainen gaat nog wel, maar het spelen van een wedstrijd levert te veel proble men op. Erg jammer, maar het is niet anders'. Achterste rij v.l.n.r.: Mare de Hond, Coen Doolaard, Rutger Hoorn, Mark Janssen middelste rij v.l.n.r.: Theo Janssen (grensrechter], Arjan Coorengel, Sander Munsterman, Olivier Hendriks, Peter van der Waart [speler/coach), Johan Dol, Tasu Koop, Emiel A/eter, Sander Hekscher en Ron Grosze Nipper (fysiol voorste rij v.l.n.r.: Brian Koster, Niels Adriaans, Remco Verbruggen, Roy van Dijk [elftal leider], Mike Janssen, Bart van den Bergh, Thomas Rijsman. op de foto ontbreken: Jasper Swelheim, Nicky den Ouden, Dirk Jan Bakker, Jasper Stuij en Hans Coorengel (ass. trainer] AFC Persmap en 2001 -2G(

Persmappen | 2001 | | pagina 21