AFC 2 en 3 AFC 2 Dirk Spits, al uanaf 1989 als trainer bij AFC actief en Martin Uerburg (39), die in zes seizoenen 55 keer uoor de hoofdmacht uan AFC uitkwam, zijn komend seizoen uerantwoordelijk uoor de training en coaching uan AFC's tweede en derde elftal. Dirk, hoe zie jij het komend seizoen? 'Ik werk met vrijwel allemaal jongens van 19 tot 22 jaar en het is de wens van het AFC bestuur dat er ieder jaar tenminste 2 spelers van het tweede aansluiting vinden bij de A-selectie. Vorig jaar zijn Liam Westerveld en Stefan Sander daar in geslaagd. Vraag is wie het komend seizoen zich zo gaan ont wikkelen. Voor de spelers een uitdaging, maar voor mij ook. Een ander belangrijk facet van mijn functie is om de spelers van de A-selectie die regelmatig voor het tweede zullen uit komen gemotiveerd te houden en spelvreugde te verschaffen. Op deze wijze kunnen ze een substantiële bijdrage leveren aan de prestaties van het tweede en blijven deze spelers in de race voor een plek in het eerste. Dat geldt overigens ook voor collega Verburg, die wellicht spelers van de B-selectie voor competitiewedstrijden van het derde zal krijgen toegevoegd'. Je klinkt na al die jaren nog zeer gedreven. Wat is daarvan het geheim? 'Als trainer-coach probeer je, samen met anderen, iets te bereiken met een spelersgroep,iets neer te zetten. Dit sei zoen heb ik er veel zin in, dat klopt. Dat heeft ook te maken met de samenstelling van het begeleidingsteam. Teamleider Denk Grot, fysio Frank Tilmans, grensrechter Hans Erik Muller en elftalcommissielid Lex Koekoek beschik ken over veel voetbalkennis, enthousiasme en loyaliteit. Martin, hoe is het om bij AFC terug te zijn? 'Fantastisch. Als je een tijd ergens anders hebt gewerkt merk je pas hoe goed een en ander geregeld is bij AFC. Verder is de kwaliteit van de spelers waarmee ik nu te maken krijg hoger. En natuurlijk ken ik binnen de vereniging heel veel mensen. Ik heb vanaf 1990 bij AFC op de woensdagmiddag zes jaar lang de jongste jeugd getraind. Verschillende van die jongens zitten nu in het derde en dat is ontzettend leuk'. Hoe schat jij de kansen in van het derde? 'Het derde, zo is mijn opdracht, moet presteren, moet dit sei zoen echt wat laten zien.Belangrijk is dat het team tactisch goed wordt neergezet en dat we in een wedstrijd meerdere systemen kunnen spelen. Doen we dat beter dan onze tegen standers dan komen wij een eind. Belangrijk is ook de idee dat als je veel geeft je ook meer terugkrijgt. Ik probeer zo veel mogelijk te doen voor de groep, in het besef dat ik op die manier de beste prestaties terug krijg. Niet alleen de sfeer in het veld maar ook daarbuiten is een belangrijke voorwaarde voor succes. Gelukkig tref ik dezelfde houding aan bij het begeleidingsteam bestaande uit Rob Ruis (elftalleider] en André Wijnand, die namens de elftalcommissie A het derde op de voet zal volgen'. Zittend voorste rij v.l.n.r.: Zilko Rumora, Arno Tijssen, Dirk Spits (trainer/coach), Kevin van 't Wout en Delano Biezen Middelste rij v.l.n.r.: Tjebbe Krot, Reinald George, Hans-Eric Muller (grensrech ter), Hugo Hoogeveen, Roberto George en Hendrik Jan van der Giessen Achterste rij v.l.n.r.: Djuric Ascension, Pierre Tosch, Alaya van Empel, Jermaine Moi Tun Chung en Aziz Dibi Op deze foto ontbreken Nicky van Kampen, Thijs Out, Frank Tilmans (fysiotherapeut) en Derrick Grot (elftalleider) AFC Pensmap Seizoen 2001-SOD2

Persmappen | 2001 | | pagina 20