PEtRSHMAP Wie een goede jeugdcommissie heeft, heeft de toekomst! Een van de vele commissies die AFC rijk is, is de jeugdcommissie. Deze commissie ver vult een zeer belangrijke, maar ook buitengewoon intensieve taak binnen het AFC- gebeuren. Om iedere week de 50 jeugdelftallen compleet en wel in het veld te krijgen moet veel werk worden verzet en lang niet alleen op de maandagavond en in het week end Naast het competitiegebeuren met de voorafgaande oefenwedstrijden zijn er in de loop van het seizoen de jeugdtoernooien die veel aandacht vragen. Met name in de schoolvakanties is dan het gebel om de teams te completeren niet van de lucht. Geluk kig staat de jeugdcommissie er niet alleen voor. De begeleiding van de jeugd bij AFC omvat ook 14 jeugdtrainers en 75 teamleiders, met wie de jeugdcommissie hecht sa menwerkt. De jeugdcommissie 1996/1997 v.l.n.r.: Jan Polane, Gerard de Winther, Erik van Aken, Jacques Parson, Jan Koomen, Stanley van Loggem, John Parsser. Theo Boonstra ontbreekt op deze foto. Een belangrijke doelstelling van de commissie is om zoveel mogelijk jeugd te laten doorstro men naar de seniorenafdeling en dan het liefst naar het eerste. Volgens jeugdvoorzitter Jac ques Parson, die in deze functie aan zijn tweede seizoen begint, slagen we daar steeds beter in.'Als je ziet dat dit seizoen weer 2 spelers uit onze eigen jeugd in de A-selectie zijn opgeno men en dat het succesvolle tweede elftal voor een groot deel is samengesteld uit voormalige spelers van onze A1 dan is zeker sprake van een positieve ontwikkeling. Een belangrijke randvoorwaarde is wel dat onze jeugd, en dan met name de A1 en B1zich in ieder geval op het huidige hoge niveau handhaaft. In het afgelopen seizoen is dat maar net gelukt. Ik hoop dat dit seizoen wat dit betreft iets minder spannend zal verlopen." Jacques Parson mag in zijn commissie rekenen op een aantal ervaren en enthousiaste le den. Oud eerste elftal speler Erik van Aken houdt zich voor het derde jaar bezig met de A- junioren, Stanley van Loggem en Theo Boonstra, die beiden al lange tijd in de commissie zit ting hebben, geven leiding aan de B-junioren. Gerard de Winther is bezig aan zijn vijfde jaar in de commissie en is van de D- naar de C-junioren 'overgegaan'. Op deze wijze kan hij de soms moeilijke stap van de zaterdag- naar de zondagjunioren goed begeleiden. Na een pe riode als teamleider gefungeerd te hebben keert Jan Koomen terug in de jeugdcommissie en wel als D-commissaris. De E- en F-junioren zijn net als het afgelopen jaar in goede handen bij Jan Polaneenoud 1e elftalspeler John Parsser. Penningmeester is tenslotte Jan Benoni,die al vanaf het seizoen 1974-1975 deel uit maakt van de jeugdcommissie. Een, het is al eerder opgemerkt, stayer van het zuiverste water. 16 SEIZOEN 1996/1997 MACHIEL VAN DER WOUDE

Persmappen | 1996 | | pagina 18