PERSMAP De Zilveren Ploeg: gezellig, maar ook nodig voor de sociale aandacht Sal van Gelder: de spin in het AFC-web ■P AFC is een voetbalclub die in de toekomst kijkt, maar het verleden respecteert. Dat ge beurt ondermeer door het bestaan van de Zilveren Ploeg, een groep leden van de club, die 25 jaar of langer lid zijn. Welke sportclub in Nederland kan zich er op beroemen zon 190 leden te hebben, die op zijn minst een kwart eeuw lid van de club zijn? Ik denk alleen AFC. Die Zilveren Ploeg komt, zoals het geheel in de stijl van AFC past, één keer per jaar bijeen voor een gezellige slok en een smakelijke hap. Daarnaast fungeert de Zilveren Ploeg als een AFC-commissie, die aandacht en zorg geeft aan met name oudere leden, die ziek, niet goed ter been of eenzaam zijn. Die leden worden dan bezocht, meestal met een fles geestrijk vocht. De betrokkene wordt dan over de club bijgepraat en in feite gevoed en gesterkt door zijn clubvrienden. Ouderenzorg in een sportvereniging! Het was Max de Bruin Sr., die enkele decennia gele den het initiatief nam om de Zilveren Ploeg op te rich ten. Destijds in de eerste plaats bedoeld om met "old soldiers who never die" gezellig bij elkaar te zitten. In de jaren later groeide de sociale kant van de Zilveren mm Ploeg. Voorzitters in het verleden, die dan op de jaar lijkse maaltijd ook de tafelpraeses zijn, waren jaren lang Arie Waayer, Dio Hermens, Jan Steensma en het komend jaar voor het eerst Johan de Bie, die de afge lopen jaren als 'bedelknaap' fungeerde. Dat is de naam van de man, die tijdens de jaarlijkse maaltijd de Zilveren Ploegers geld uit hun zakken trommelt, met name bestemd voor de zorg voor en de begeleiding tvan de oudere leden. Nu is Hans Honsdrecht tot 'be delknaap' benoemd en Hans de Wijs completeert het bestuurtje van de Zilveren Ploeg. De Zilveren Ploeg, waarvan je, zoals wel gezegd wordt, lid kunt worden zolang je maar braaf je contri butie betaalt en blijft doorademen, is eigenlijk veel meer dan een reünistengroep. Vooreen groot deel be staat de Zilveren Ploeg uit leden, die in het verleden zich voor AFC hebben ingezet. Of dit nog steeds doen. Het is een onderdeel van de club, waaraan in de huidige, soms toch wat harder worden de maatschappij, steeds meer behoefte blijkt te bestaan. Met in het vaandel de lijfspreuk: "Vergeet niet de leden, die vroeger in welke vorm dan ook de club hebben gediend, maar als ze ouder worden, broodnodig naar contact met hun club verlangen". Sal van Gelder, wie kent hem niet. Na 21 jaar trouwe dienst in het bestuur van AFC, nu al weer toe aan zijn zesde seizoen als administrateur van zijn vereniging. Wie wel eens op bezoek is in zijn kantoor raakt onder de indruk van alle activiteit. De telefoon rinkelt onophoudelijk en de ene na de andere bezoeker dient zich aan. Wat houdt het werk van administrateur nu allemaal in? 14 SEIZOEN 1996/1997 JOHAN DE BIE Het 'management' van de Zilveren Ploeg; v.l.n.r.: Hans Honsdrecht, Johan de Bie, Hans de Wijs.

Persmappen | 1996 | | pagina 16