Stokoud AFC heeft grote en sterke jeugd Het dit seizoen jubilerende AFC kan beslist niet betiteld worden als een vergrijsde vereni ging. De grote jeugdafdeling vormt hét levende bewijs. In het seizoen 1994-1995 brengt AFC 45 jeugdteams in het veld en dat is een record in haar 100-jarige geschiedenis. De meeste jeugdteams vallen onder de rubriek jong-junioren (6 t/m 12 jaar). In competitiever- band zullen dit seizoen op de zaterdagmorgen 8 D-, 12 E- en 12 F-teams actief zijn. Voor wat betreft de capaciteit aan velden en kleedruimte is hiermede voorlopig het plafond bereikt. Op de zondag zullen 13 juniorenelftallen, 3 A-, 4 B- en 6 C-, de AFC-kleuren verdedigen. Opval lend is dat de grote groei in de laatste jaren bij de jongste jeugd zich nu ook gaat doorzetten bij de C-junioren. Het betreft hier echter geen automatisme. Jeugdcommissie en trainersstaf besteden steeds meer aandacht aan de doorstroming van de D-jeugd naar de zondag. Dit in de vorm van doelgerichte invalbeurten, een zorgvuldige indeling van spelers en teams en een intensieve communicatie met de leiders van de teams. De doorstroming van C naar A (van 12 naar 18 jaar) en vervolgens de grote stap naar de se nioren vergt minstens zoveel aandacht. Een belangrijk ijkpunt hierbij is de aanwezigheid van spelers in de selektie van het eerste die vroeger in de jeugd van AFC aktief waren. Op dit moment is het aandeel van deze spelers in het eerste beperkt, doch het tweede elftal van AFC bestaat vrnl. uit spelers afkomstig uit de eigen jeugd. Juist ook door de aanstelling van een hoofdtrainer voor de totale trainersstaf, welke f unktie dit seizoen vervuld wordt door Pim van de Meent, wordt getracht de doorstroming van jeugdig talent verder te bevorderen. Te beginnen bij de A-1waarin meer dan voldoende potentieel aanwezig is. De A-1 komt dit seizoen uit in de landelijke Eerste Klasse en kan tegen verenigingen die voornamelijk afkom stig zijn uit het betaalde voetbal laten zien wat ze waard is. De B-1op landelijk niveau spelend in de derde klasse, zal de aansluiting met de A-1 en daar mee op termijn met de hoogste senioren teams, dienen te behouden door zich in de top van deze klasse te profileren. Omvang en kwaliteit van de jeugd vergen een brede en deskundige trainersstaf. Hoewel de bijdrage van vrijwilligers zeer op prijs wordt gesteld en ook noodzakelijk wordt geacht, blijft het streven te werken met goed opgeleide en ervaren trainers. Van de zeven professionele trainers verlengden Heini Otto (inmiddels ook aktief bij de jeugd van AJAX), Martin Verburg en Jan Verhagen (voor het elfde seizoen!) hun kontrakt, en pak ten de in voetballand "niet geheel onbekende" BepThomas, Jésus Esteban en Dirk Spits de oude draad bij de AFC-jeugd weer op. Dennis Gebbink, steunpilaar van het eerste, maakt zijn debuut als trainer bij AFC, na eerder de oudere jeugd van DWV getraind te hebben. Een groep trainers voor de AFC-jeugd waar de club met recht trots op kan zijn en de samenstel ling van de totale trainersstaf treft U aan op blz 13. Zoals te doen gebruikelijk zal de jeugdcommissie ook in dit jubileumseizoen een centrale organisatorische rol vervullen. De samenstelling van deze commissie (zie pagina 24) onder ging enkele wijzigingen. Arjan Anderiesen, speler van zaterdag "cinque" en Erik van Aken, oud speler van FC Amsterdam en AFC 1treden tot de commissie toe, terwijl Johan Felius door zijn werk in de Verenigde Staten al in de loop van het vorig seizoen de jeugd- commissie verliet. Er wordt gestreefd naar een verdere uitbreiding van de jeugdcommissie mede met het oog op de vele jubileumaktiviteiten, waaronder enkele internationale toernooien voor de junio ren, een groots opgezet jong- junioren toernooi met 100 teams, een zaaltoernooi voor de gehele AFC-jeugd, enz enz. 12

Persmappen | 1994 | | pagina 14