De secretaris: "Jubileumfeest voor iedereen" Het jubileumjaar 1995 zal bol staan van aktiviteiten en evenementen voor iedereen binnen de club. Een belangrijke rol bij alles rond het eeuwfeest van Amsterdams oudste voetbalclub is weg gelegd voor de nieuw benoemde commissie AFC-100 waar secretaris Johan de Bie deel van uitmaakt. "Dat kan er nog best bij", zegt de man, die in het bestuursteam van AFC een veelzijdige func tie bekleedt en het klappen van de zweep kent. Immers, sinds 1958 is hij bij de club werkzaam als functionaris. "Voor het omvangrijke pakket van aktiviteiten rondom het aanstaande eeuwfeest is een jubi leumcommissie benoemd, waarin zitting hebben Marcel Koster, Arne van Teunenbroek en de leden van het dagelijks bestuur Jan van Dijk, Kees Gehring, Dick van der Klaauw en ikzelf. Alles is op dit moment nog in een fase van voorbereiding", aldus De Bie. "Maar de grote ge beurtenis van januari 1995 werpt natuurlijk haar schaduw vooruit en vandaar dat er al volop aktiviteiten worden ontplooid. En een grote gebeurtenis is het. In het hele land zal het aan dacht krijgen en we zijn er natuurlijk trots op dat we de oudste voetbalclub van Amsterdam zijn". De Bie somt een handvol van de belangrijkste aktiviteiten op. "Het traditionele jaardiner heeft plaats op 17 januari 1995, aan de vooravond van de hon derdste verjaardag, in de wintertuin van Hotel Krasnapolsky. De grote receptie voor de geno digden, later gevolgd door een ontvangst van gelukwensen van de leden, wordt gehouden in het clubhuis van AFC op 'Goed Genoeg'. Jack van Gelder heeft zich bereid verklaard tot het schrijven en regisseren van een jubileum musical. Omtrent de plaats en datum van uitvoering zal nog een nadere beslissing worden genomen. Daarnaast zijn er allerlei festiviteiten gepland voorde gehele club, waarvan de ere- wedstrijd tegen het wereldberoemde AJAX een van de hoogtepunten zal worden. Bovendien is in voorbereiding reeds thans de samenstelling van het'Honderdjarenboek'van AFC onder eindredaktie van de journalisten Hans de Bie en Gerard Trebert en produktie van Kees Gehring met onder anderen als medewerkers George Wijnand, Hennie Somers- Blekemolen en Pim Adriaansz, die de historie van de eerste 75 jaar onder de loupe nemen, en de laatste 25 jaar zullen worden verzorgd door bijdragen van de AFC'ers Rien Bal, Tom Eg- bers, Nicky Hekster, Frans Henrichs, Frank Reddering, Jan Steensma, Hugo Walker en Machiel van der Woude. Het wordt blijkens de plannen van de samenstellers een omvangrijk jubileumboek van enige honderden pagina's. Alles bijeen is er veel werk aan de winkel", stelt Johan de Bie vast. "En dat mag ook wel want in dat feestjaar moet iedereen aan zijn trekken komen: de jeugd, de veteranen, de aktieve en non-aktieve voetballers en verder iedereen, die ons AFC een goed hart toedraagt. En dat zijn er velen!" De penningmeester: "Vriendelijk exclusief "Het leiden van een voetbalclub vraagt vandaag de dag om een professionele aanpak. Er zijn een aantal uitgangspunten, die daarbij moeten worden gehanteerd". Dick van der Klaauw, schatbewaarder van AFC, formuleert zorgvuldig, als hem wordt ge vraagd naar het gedragspatroon van de hedendaagse penningmeester. Hij stelt daarbij voor op dat de huishouding van een voetbalvereniging, ook die van een amateurclub als de onze, moet worden beschouwd als die van een bedrijf.

Persmappen | 1993 | | pagina 8