De technische leiding Rondom de senioren A-selektie van de AFC zijn het seizoen 1993-1994 een grote groep men sen aktief om de begeleiding zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Trainer-coach van het 1ste elftal Pim van de Meent, trainer-coach van het 2de elftal René Ste- fels, algemeen assistent en keeperstrainer Dirk Spits, 1ste elftalleider Henk Bijlsma, 2de elf talleider Anton van Broeckhuijzen, verzorger Ko Grosze Nipper, materiaalman Cas Tromp, clubarts Bas Rachman, fysiotherapeut Wim Crouwel de leden van de elftalcommissie A, Fred Laarhoven, Jacques van der Glas en Henk van der Jagt, totaal twaalf mensen zullen zich het komend seizoen met de gang van zaken rondom de spelers van AFC 1 en 2 bezighou den, ieder op zijn eigen terrein. Gerard Trebert sprak met de trainer/coach van AFC 1 en met verzorger Ko Grosze Nipper, die aan zijn 15de achtereenvolgende seizoen bij AFC begint, over hun verwachtingen voor het komend seizoen en met captain Rokus Hoogendoorn over de avonturen van AFC in het KNVB-beker toernooi. Pim van de Meent: "Onzekerheid leidt tot fouten." "Bij het begin van elk seizoen begin je op de nul-lijn. En dan moetje als trainer niet proberen iets te bereiken, wat niet haalbaar is. Op den duur leer je wel om realist te zijn en uit te gaan van de bestaande mogelijkheden. Zo'n realist is Pim van de Meent, de nuchtere coach van AFC. "Ons uitgangspunt is dat we zoveel punten moeten zien te pakken, dat we niet degraderen. Maar het wordt elk jaar weer moeilijker. Als we even terugkijken naar het vorig seizoen, toen hadden we te maken met maar liefst tien kandidaten voor drie degradatie-plaatsen. Ik voor spel dat dat nu weer het geval gaat worden. Er zijn misschien weer zo'n vier uitschieters en de rest moet knokken. Nieuwkomers als ADO Den Haag en UVV, die over goede teams beschikken, zullen er alles aan doen om in de hoofd klasse te blijven." Pim van de Meent verder:'Je hebt het gewoon niet in de hand. Er zijn zoveel onzekere fakto- ren: schorsingen, blessures en andere zaken waardoor spelers niet beschikbaar zijn, zoals zakenreizen en vakanties. Alles hangt bovendien af van de vorm van de dag. En dan wat AFC betreft: het honderdjarig bestaan en de hoop en het verlangen om dat als hoofdklasser te vie ren vormt in feite nog een extra-belasting." Rust is wat Pim van de Meent in en buiten zijn selektie vurig verlangt.'Als de achterban bij uit blijvende resultaten onrustig gaat worden werkt dat door naar de spelersgroep, dat hebben we vorig seizoen gemerkt. Belangrijk is dat we vertrouwen krijgen en houdenDat vertrouwen was er van bovenaf, ook toen het de eerste wedstrijden na mijn terugkeer als trainer niet wilde lukken. Maar er kwam geen enkele wanklank vanuit het bestuur en dat heeft ons er doorheen geholpen. Ik vind het dus in de eerste plaats belangrijk, dat de top, de bestuurlijke top wel te verstaan, stabiel is. Dat er over en weer vertrouwen bestaat. Aan loze kreten hebben we niets. Onzekerheid leidt tot fouten en dat vreet door tot binnen de groep", stelt Van de Meent met grote nadruk en overtuiging. "En wat de spelersgroep betreft: er valt na de oefenperiode nóg weinig te zeggen over de kwaliteit. Wel denk ik dat we met de spelers die er zijn bijgekomen een meer stabiele en vol wassen groep hebben gekregen. Bovendien heeft het bestuur er veel aangedaan om organi satorisch goed aan de start te verschijnen. Maar toch, we moeten rekening houden met fysiek sterkere tegenstanders. Technisch en taktisch zullen we dus wat meer in huis moeten hebben om op die manier het fysieke surplus van de tegenstanders te compenseren."

Persmappen | 1993 | | pagina 10