Aan de vooravond van het nieuwe seizoen had Tim Timmerman een gesprek met een aantal mensen die nauw betrokken zijn bij de gang van zaken rondom het eerste elftal: trainer-coach Henny Schipper, elftalleider Henk Bijlsma, assistent trainer René Stefels en masseur-verzorger Ko Grosze Nipper. "Vorig seizoen, m'n eerste bij AFC, had ik te maken met een kleine selectie met niet al te veel verantwoordelijkheidsgevoel. Tot de winterstop ging het redelijk goed, daarna zakte het als een kaartenhuis in elkaar. Dat was een goede les voor dit seizoen. Ik beschouw het nog steeds als een uitdaging om de uitstraling die AFC heeft, ook in het veld waar te maken. AFC moet een volwaardige hoofdklasser zijn en blijven! De huidige selectie is niet alleen groter en sterker, vooral in de breedte, maar heeft naar mijn mening ook meer karakter en verantwoordelijkheidsgevoel. Alhoewel ik moet toegeven dat we in de voorbereiding tot nu toe niet echt onder druk hebben gestaan", aldus Henny Schip per. Hij vervolgt: "Er is voor de aanvang van dit seizoen van bestuurszijde veel gedaan en de tota le organisatie is in een aantal opzichten veranderd en verbeterd. Wat mij betreft mag het na tuurlijk altijd allemaal wat sneller, maar voorlopig ben ik tevreden. De selectie is hiervan ook doordrongen en we zullen een en ander tegenover de club, de leden, de supporters en ook ten opzichte van de AFC-vriendelijke-bedrijven op het veld moeten trachten waar te maken. Ook buiten het veld zijn we bereid te laten zien dat we het unieke AFC vriendelijke bedrijven project waarderen. Méér contact met de vertegenwoordigers hiervan bijvoorbeeld! Maar aan de andere kant vragen we echter ook van onze achterban de erkenning die we verdienen. Laat de spelers merken dat ze erbij horen. Sta achter ze, ook in moeilijke tijden, dan ben ik er van overtuigd dat we een mooi seizoen tegemoet kunnen gaan." En tenslotte zegt Schipper: "Dat er nu al hier en daar over een eventueel kampioenschap ge sproken wordt, legt geen grote druk bij mij. Dat hoort er gewoon bij. Een ieder die mij kent weet dat ik van voetbal hou en altijd naar het hoogst haalbare streef. Met goed en aantrekkelijk voetbal, maar het gaat nog altijd om te punten. Daar zijn we met z'n allen mee bezig en hope lijk gaan we het komend seizoen bovenin meedraaien". Henk Bijlsma gaat ook z'n tweede seizoen in als elftalleider. Nog steeds zit hij op één lijn met Schipper. Zij vormen een goed team, vindt hij. Voor beiden is voetbal een belangrijk onder deel in hun leven. Voor het komend seizoen is hij voorzichtig, zeg maar gematigd opti mistisch. "We spelen goed in de voorbereiding maar dat deden we vorig jaar ook. We hebben een zware start dit seizoen, dus eerst afwachten en dan pas oordelen." Wel is hij het met Schipper eens dat sommige nieuwe spelers nu al een aanwinst lijken te zijn, in vele opzichten. Het zo langzamerhand traditionele 'Maastricht' weekend van 15 en 16 augustus jl. heeft dat bewezen, ook buiten het veld. Henksteekt veel tijd in z'n hobby en is be reid veel voor 'zijn' jongens te doen. "Ik vertel ze wat een unieke club AFC is, wat het voor mij betekent en hoop zo iets over te bren gen en een binding met AFC tot stand te brengen. Want ondanks de vele nieuwe gezichten in de selectie, AFC moet AFC blijven en daar zal ik m'n uiterste best voor doen." Henny Schipper werkt dit jaar eveneens samen met René Stefels als assistent-trainer. Geen onbekende in de Amsterdamse voetbalwereld en al eerder werkzaam bij AFC. Hij is blij terug te zijn en te kunnen samenerking met 'voetbaldier' Schipper.

Persmappen | 1992 | | pagina 10