Driemaal is scheepsrecht....? In het seizoen '88-'89 en '89-'90 is AFC er in geslaagd beslag te leggen op een periodetitel. Is dat het komend seizoen weer het geval en hoe staat het in dat verband met de selectie? In de tweede helft van mei zijn de 'transfers' en de geruchten daaromtrent niet van de lucht en als dan op 31 mei de balans wordt opgemaakt mag AFC zich gelukkig prijzen dat de gehe le kern van het eerste elftal bij de club is gebleven. Een aantal min of meer teleurgestelde spelers, die vorig seizoen meestal in het tweede uitkwam, hebben om sportieve redenen de club verlaten. Daarom worden Mike van Eyk —geen enkele AFC-er zal ooit diens verlossen de doelpunt in Leiden tegen UVS vergeten!— bij NFC, Marcel van de Meent bij AZ, Harry Reuvekamp bij Zeeburgia en Pol Houtkamp bij Animo sportieve successen toegewenst. AFC lijkt er niet zwakker op te zijn geworden. De 'harde kern' van het eerste elftal is geble ven en versterkt met de 25-jarige middenvelder Jos Gillebaard, overgekomen van DWV en de 22-jarige Milton Remak, terwijl Johan Dol pas in oktober de training aanvangt. Wat betreft de opengevallen plaatsen voor het tweede kan met vreugde worden geconsta teerd dat de wens van het bestuur van vijf jaar geleden.toen men Piet Ouderland aanstelde als jeugdtrainer met de opdracht binnen een aantal jaren eigen kweek op te leiden voor het grotere werk inmiddels kon worden gehonoreerd. Immers.inmiddels zijn in de selectie voor het tweede elftal.dat het komend seizoen begeleid zal worden door oud eerste-elftalspeler Eric van Aken,zeven A junioren opgenomen.te weten Ralph Tier.Dick Krommenhoek.Ro- nald v.d. Meent,Arjan Coorengel,Erwin Smit,Edwin Oostenbrink en Niels Adriaans. In het begeleidingsteam zijn nauwelijks wijzigingen gekomen. De trainersstaf bestaat uit Pim van de Meent, Dirk Spits, Piet Ouderland, Jesus Esteban, Dick Bakker, Jan Verhagen en als nieuwkomer eerste elftalspeler Martin Verburg. Het medisch team is evenals vorig jaar als volgt samengesteld: Bas Rachman - clubarts, Wim Crouwel - fysiotherapeut en Ko Grosze Nipper - verzorger, terwijl Tim Timmerman ook het komend seizoen als leider van het 1e elftal zal optreden. Alles bijeen genomen kan worden gesproken van een stabiele basis. Vandaar de kop boven dit artikel "Driemaal is scheepsrecht". Gematigd optimisme lijkt gerechtvaardigd. Is tech nisch manager Pim van de Meent het daarmee eens? "Je moet voorzichtig zijn met het doen van uitspraken", aldus Van de Meent. "Alles is be trekkelijk in het leven en speciaal in de voetballerij. Ik wil geen al te hoge verwachtingen wek ken; een kampioenschap is dan ook geen doelstelling." En hij vervolgt: "We moeten zien op dezelfde lijn te komen als vorig seizoen. Een voordeel is dat de kern van de selectie ongewijzigd bleef en dat betekent dat we nu moeten gaan invul len waar we vorig jaar net tekort zijn geschoten". Van de Meent over de tegenstanders: "Na vorig seizoen weet men wat AFC kan, hoe sterk we zijn. De concurrentie is groter geworden. De zwakkeren hebben plaats gemaakt voor clubs als Hollandia, Aalsmeer, UVS, die zich zonder twijfel extra hebben versterkt. We moe ten proberen op zijn minst het niveau van vorig seizoen te handhaven. Er zal snel en direkt moeten worden gespeeld. Creatief voetbal, aantrekkelijk voor het publiek". Peinzend maar concreet in zijn uitspraken vervolgend: "Het voetbal is defensiever gewor den. Je moet bij wijze van spreken door een muur van verdedigers zien te komen zonder gro ve middelen te gebruiken. En daarom is het een goede zaak te kunnen werken met een team van spelers met niveau." Gelukkig prijst hij zich ook met de hernieuwde samenwerking met elftalleider Tim Timmer man. "Het is goed dat Tim gebleven is. Hij doet zijn werk prima en besteedt er veel tijd aan." Taakverdeling Tim Timmerman, geconfronteerd met de uitspraken van Van de Meent, stelt nadrukkelijk dat het uitstekende samenspel moet worden toegeschreven aan een goede taakverdeling. "Ik bemoei me niet met de technische en tactische zaken. Mijn werk ligt op het terrein van de

Persmappen | 1990 | | pagina 5