Op naar de honderd! Het 95e seizoen is bijgeschreven in het geschiedenisboek van de Amsterdamsche Foot- ball Club en de oudste voetbalvereniging van de hoofdstad, mag terugzien op een geslaag de periode. Het eerste elftal behaalde in de hoofdklasse A een verdienstelijke derde plaats met het record-aantal van 36 punten. Bovendien sleepte het op de valreep de periodetitel in de wacht, waardoor het ook het komende seizoen weer mag deelnemen aan de strijd om de gro te KNVB-beker. En wie herinnert zich niet de heroïsche ontmoeting tegen Vitesse, toen er bijna van een stunt kon worden gesproken? De TV-camera's, de radio-uitzendingen, het grote aantal journalisten van lokale, regionale en landelijke bladen, wellicht valt AFC ook het komend seizoen veel welkome publiciteit ten deel. De andere vier KNVB-teams consolideerden hun posities; het vijfde elftal bekroonde het sei zoen zelfs met een kampioenschap. De A1 junioren debuteerden in de landelijke Coca Cola Competitie en komen daarin ook volgend seizoen uit. Daarmee heeft AFC samen met Quick Boys uit Katwijk het record-aantal van zes elftallen in de KNVB! Het aantal recreatievoetballers binnen de vereniging groeide opnieuw. Er mag dus worden gesproken van een bloeiend verenigingsleven, waarbij dan ook nog eens het grote aantal evenementen ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan met als absoluut hoogtepunt de gala uitvoering in het Cultureel Centrum in Amstelveen. Welke club, kan men zich afvragen, kan dit alles tot stand brengen? Met andere woorden: het gaat goed met de AFC. "Op naarde honderd" is dan ook het opti mistische motto voor de komende jaren. Deze Persmap —inmiddels alweer de achtste— wil daarv.an in een aantal facetten getuigen. Zo vindt de lezer de weergave van gesprekken met de technisch manager Pim van de Meent en de nieuwe leider van het eerste elftal Tim Timmerman alsmede de andere betrokkenen, die zich bezig houden met ons vlaggeschip. Verder spreekt de reeds 60 jaar lang in AFC-kringen verkerende Karel Prior met 'de mannen achter de AFC-vriendelijke bedrijven' en geven wij u een nadere kennismaking met het thans tot negen man uitgebreide AFC-bestuur. Naast dit alles wordt aandacht besteed aan heden, verleden en toekomst van de vereniging. Het laatste —nieuws over de jeugd van AFC— vindt u op pagina 10 en 11Het heden kan men terugvinden via de uitgebreide spelersenquête en het verleden wordt geanalyseerd door middel van gesprekken met een aantal oud-eerste elftalspelers en een ontmoeting met erevoorzitter Henk Kappelhoff. Voorts in deze Persmap een bijdrage van Jack van Gelder, die tijdens zijn radiowerkzaam- heden bij het WK in Italië een groot aantal AFC-ers ontmoette, statistische gegevens van de hand van de onvolprezen Chris Schröder en de rubriek'Wie, wat, waar?"de handige weg wijzer van de vereniging. De samenstellers hebben er naar gestreefd om van deze Persmap een informatiemap te ma ken, die een beeld geeft van wat anno 1990 bij het onbeschreven blad van.een nieuw voet balseizoen in het goede oude AFC leeft en wat men binnen en buiten de vereniging daarvan mag verwachten. Zij spreken daarbij de hoop uit dat de inhoud een ieder die deze map heeft ontvangen aanleiding zal geven tot één of meer uurtjes van plezierig leesgenot. Colofon Medewerkers Jack van Gelder Karel Prior Zetwerk Trendsetter - Amstelveen Chris Schröder Druk De Ram - Amstelveen Fotografie Jan Otsen Redactie Gerard Trebert Lay-out Lex Rimini Produktie KeesGehring

Persmappen | 1990 | | pagina 4