Eddy Meijer (34) heeft wat men noemt geen wortels bij AFC, maar het is wel zijn club geworden. "Door de sfeer vooral, de manier waarop men met de sport relaxed bezig was, dat heeft me sterk aangesproken. En wat ik zo belangrijk heb gevonden: bij AFC heeft men altijd gezocht naar (en ook gevonden) de trainer, die paste bij het milieu en de sfeer". Eddy was van zijn tiende tot zijn achttiende Ajacied. Toen hij —niet geschikt bevonden voor het profvoetbal— moest kiezen tussen de amateurs van Ajax en het door vrienden aanbevolen AFC koos hij voor de laatste. "Ik kende AFC als tegenstander, wist van de sfeer en het werd voor mij ook echt een voorrecht te spelen met topspelers als Bijlsma, Kottmann, Gehring, Rongen en Rachman. Ik kwam in 1978 bij AFC en speelde tien jaar lang in het eerste, bij elkaar dus meer dan 200 competitiewedstrijden". Zijn entree op Goed Genoeg werd meteen een dieptepunt. Op het eerste veld, voor de 'gla zen tribune' van de sociëteit, spoelde hij zijn proefwedstrijd en brak in de strijd tegen Sloter- plas zijn pols, waardoor hij wekenlang werd uitgeschakeld. Ander dieptepunt: na zijn suc cesvolle optreden in AFC 1 werd Meijer geselecteerd voor het nationaal amateurelftal, maar op het laatste moment werd tijdens de samenkomst in Zeist de trip geannuleerd. Een hoog tepunt was de benoeming tot speler van het jaar in 1982-'83 en de selectie voor het Neder lands amateur- en Olympisch elftal. Vele wensen heeft Eddy voor zijn club: niet alleen focussen op de hogere, maar ook op de la gere teams, behoud van de gezelligheid, goede begeleiding van de jeugd, de juiste mensen op de juiste plaatsen en vooral tot in lengte van dagen een gezellig, goed bereikbaar sportpark. Ere-voorzitter Henk Kappelhoff vergezeld door vier van de acht ereleden die de AFC rijk is tij dens het trainingsweekend van het eerste elftal in Maastricht 18 en 19 augustus jl. Staand v.l.n.r.: Sal van Gelder, Dio Hermens en Jan van Dijk. Zittend v.l.n.r.: Henk Kappelhoff en Otto van Rijn. 14

Persmappen | 1990 | | pagina 16