AFC-bestuur uitgebreid tot negen man AFC mag zich gelukkig prijzen met het feit, dat de vereniging in tegenstelling tot vele voetbal clubs in het land in ledental groeit, dus groter en sterker wordt. Dat heeft tot gevolg dat het aantal werkzaamheden zich uitbreidt en er steeds hogere eisen worden gesteld aan de orga nisatie. Dat is onder andere aanleiding geweest tot de aanstelling vorig seizoen van een ad ministrateur in de figuur van het erelid Sal van Gelder, een experiment, dat geslaagd mag heten en reden is geweest om deze situatie te continueren. Toch heeft het groeiend aantal taken en werkzaamheden tevens geleid tot uitbreiding van het bestuur met twee functionarissen. Daar is in de eerste plaats de benoeming van de 38-jarige verzekeringsinspecteur Edwin Geluk, wiens vader Chris jaren lang steunpilaar van het eerste elftal is geweest, terwijl zijn broer Hans sinds mensenheugenis aktief is als recreatie-voetballer. Edwin zelf maakte als 18-jarige zijn debuut in het eerste elftal en was vervolgens twaalf jaar lang een vaste keus. Thans maakt hij deel uit van het roemrijke veteranenteam. Verder was hij een uitstekend honkballer en speelde in het nationale jeugdteam. Edwin Geluk gaat zich als tweede pen ningmeester belasten met het belangrijke werk van het innen van de contributies van de cir ca 1350 leden. De tweede nieuwe functionaris in het bestuur is drs Machiel van der Woude. Deze topamb- tenaarop het Ministerie van Sociale Zaken voetbalde in zijn jeugd bij AFC en ook zijn drie zoons —hun moeder is de dochter van AFC-ridder Lou van Kranendonk— dragen inmiddels het rood-zwarte shirt. De 41-jarige Van der Woude is enthousiast speler van AFC 13. Het bestuur prijst zich gelukkig met de komst van deze bekwame functionaris in haar midden. Met veel enthousiasme gaat Van der Woude zich wijden aan de zware taak van voorzitter van de jeugdcommissie. 'Oud bestuur' De overige zeven leden vormen het 'oude bestuur'Na een korte of langere vakantie hebben zij thans hun taken hervat. Hieronder een serie korte profielschetsen. Rein Akkerman, voorzitter, is 47 jaar lid van AFC, destijds jarenlang steunpilaar van het 2e elftal en heeft volgens eigen zeggen circa 20 maal het shirt van het 1 e elftal mogen dragen. In de zestiger jaren was Akkerman, in het dagelijks leven direkteur bij Plieger B.V., succes vol manager van het roemruchtige 1 e negental van de honkbalvereniging ABC. Hij was negen jaar voorzitter van de Stichting 'Goed Genoeg' en nam als praeses van AFC zes jaar geleden de hamer over van Jan van Dijk. Johan de Bie, secretaris, is procuratiehouder bij Hudig-Langeveldt, makelaars in assuran tiën, gemeenteraadslid van Amstelveen en lid van ontelbare commissies en comité's. Als voetballer kwam hij uit in de lagere jeugdteams en als senior acteerde hij als rechtsback in het achtste. Hij was tevens een enthousiast honkballer. Een beenbreuk als gevolg van een mislukte sliding op het tweede honk maakte een abrupt einde aan zijn sportloopbaan. De Bie, reeds sedert 1958 functionaris binnen AFC, begint zijn zevende jaar als eerste secreta ris. Hij is vermaard vanwege zijn ijzeren geheugen en zijn vele sociale aktiviteiten binnen de club: bij droevige en feestelijke gebeurtenissen is hij een trouwe representant. Dick van der Klaauw, penningmeester, is een consciëntieuze rekenmeester. Dezeenergie- ke vijftiger werd al snel functionaris toen zijn beide zoons Guido en Brennus zich in het AFC- tenue staken; zelf voetbalde hij nooit voor de Reds. Wel was Van der Klaauw één van de beste honkbalumpires van het land. Vermaard was de manier waarop hij 'callde': "He is out!". Later zou het "All In" worden, de naam van zijn internationale transportbedrijf. Dick van der Klaauw was acht jaar voorzitter van de jeugdcommissie en gaat thans zijn 13e jaar in als bestuurslid, waarvan het vijfde als schatbewaarder.

Persmappen | 1990 | | pagina 10