AFC aan de vooravond van alweer een nieuw seizoen Het nieuwe seizoen 1989 - '90 staat voor de deur, het 16e in successie in de hoofdklasse; te vens wordt dit het seizoen van de viering van het 95-jarig bestaan! Gesprekken met de technische leiding en een aantal spelers hebben in de afgelopen weken geleerd dat in die kringen veel vertrouwen bestaat en men duidelijk van mening is dat de se lectie zowel in de breedte van het spelersmateriaal als in de diepte aan sterkte heeft ge wonnen. Apotheose Zoals ook elders in deze uitgave is gememoreerd, vormde de dag van 7 mei jl. de apotheose van een enerverend seizoen 1988- '89. Door het wonderschone doelpunt van Mikevan Eyk tien minuten voor tijd van de allerlaatste wedstrijd werd AFC niet alleen van alle zorgen be vrijd, maar werd de club bovendien periodekampioen. Tevens wordt op de eerste pagina van deze presentatiemap herin nerd aan een aantal ande re opmerkelijke resultaten van het afgelopen seizoen. Daar was om te beginnen het feit, dat het tweede team voor de tweede keer in successie kampioen werd inde reserve eerste klas se van de KNVB. Het derde, vierde en vijfde elftal handhaafden zich in de KNVB en de A1 ju nioren onder de voortreffelijke leiding van good old Piet Ouderland leverden een schitteren de prestatie door zich te kwalificeren voor de landelijke jeugdcompetitie. Door al deze resul taten komt AFC in het nieuwe seizoen uit met maar liefst zes elftallen in de KNVB. Verder valt te memoreren de kampioenschappen van o.a. de B1 junioren, dat van de E1 en de E2, de zaterdagelftallen 4 en 6 en last but not least de titel voor de veteranen. Alles bijeen mag dus worden gesproken van een voortreffelijk seizoen. Nieuwe staf Met gerechtvaardigde trots meent het bestuur voor het komende seizoen een technische staf te kunnen presenteren, waarvan hoge verwachtingen mogen worden gekoesterd en waarvan de aanstelling en samenstelling onmogelijk zou zijn geweest zonder de onmisbare steun van de AFC-vriendelijke bedrijven. Alle leden van de technische staf zijn voor één jaar gecontracteerd met de wederzijdse mo gelijkheid van verlenging van de aanstelling. Technisch manager van de vereniging wordt een man, die zijn sporen in de nationale voet ballerij ruimschoots heeft verdiend, de heer Pim van de Meent. Hij krijgt de algehele leiding over en coördinatie van alle andere trainers, is belast met de training en coaching van het eerste elftal en wordt voor de training van het tweede elftal bijgestaan door Dirk Spits, af komstig van RKAVIC. De laatste krijgt zijn handen vol, want hij zal zich ook met de training en coaching gaan belasten van de A en B junioren selecties. De technische leiding stelt zich verder voor van het derde elftal een soort van 'kweekvijver' te maken, waarin met name talentvolle jonge junioren een soort van bruggenhoofd kunnen vinden voor hun overgang naar de senioren. Het AFC-bestuur stelt met genoegen vast dat Piet Ouderland, ook al weer één van de vele 'oude getrouwen', onder wiens leiding de A1 junioren zich in drie jaar tijds hebben weten te kwalificeren voor de landelijke KN VB-competitie, zich gaat bezighouden met de training van het derde tot en met vijfde elftal en met name de coaching ter hand gaat nemen van het zo belangrijke derde elftal. AFC meubilair Aan dit trainerstrio zijn de volgende (jeugd)trainers toegevoegd: allereerst de Spanjaard Je- sus Esteban, die zich in een jaar tijd volledig in de vereniging wist in te leven en dit seizoen SEIZOEN 1989-1990

Persmappen | 1989 | | pagina 5