Recreatievoetbal (en het sociëteitsleven) Vanzelfsprekend wordt in deze persmap ruime aandacht besteed aan onze vlaggedragers, het eerste elftal en de gang van zaken rond de selectie. Maar daarnaast mag niet worden vergeten hoe belangrijk de plaats is, die het recreatieve voetbal in de vereniging inneemt. Elke zaterdag gaan acht seniorenelftallen en een veteranenelftal het veld in en op zondag zijn het eveneens acht teams, die minder voor de prestatie, maar wel voor hun plezier het ro de shirt met de zwarte V aantrekken. Elk weekend weer vraagt dat om een enorme organisa tie. Dat het allemaal perfect loopt is de verdienste van de elftalcommissie zaterdag, de elftal commissie B en de veteranencommissie, die de veelomvattende werkzaamheden ten be hoeve van de meer dan tweehonderdvijftig recreatieve voetballers van AFC in goede banen weten te leiden. In die sector komen we overigens tal van bekende Nederlanders tegen, zo als die van Jaap van Zweden, Jack van Gelder, JohnnyKraaijkampjr., Tom Egbers, Maurice de Hond, Nico Gianotten, Theo van Duivenbode, Pim van Dord, Wim Crouwel, Theo Husers en anderen. Naast en natuurlijk ook door de recreatieve voetballerij neemt het sociëteitsleven een belan grijke plaats in binnen de vereniging. Meer dan de laatste jaren het geval is geweest moet de sociëteit weer het kloppende hart van AFC worden, niet in de laatste plaats door de inspire rende aktiviteiten van de nieuwe pachter Pim van de Meent. Een aantal jaarlijkse gebeurte nissen beloven daardoor meer glans en sfeer te verkrijgen. In de eerste plaats moet daartoe worden gerekend het jaardiner op de verjaardag van de club, 18 januari, wanneer ook traditiegetrouw de dames elders aan een feestelijke tafel aan schuiven. Verder is er de jaarlijkse expositie van eigen werk van AFC-ers, die zich in een groeiende belangstelling mag verheugen. Op de lijst van evenementen prijken verder de bridgedrives, de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg, de kienavond, de aktiviteiten van de visclub, de wekelijkse bijeenkomst van de Vrienden Biljard Club en last but not least als hoogtepunt de Nieuwjaarsshow, die de laatste keer het record van meer dan vierhonderd belangstellenden trok. Bovendien zijn tal van AFC-ers tevens betrokken bij de aktiviteiten van de zusterverenigin gen, zoals de cricketers van ACC, die in het laatste weekend van augustus jammer genoeg net niet zijn gepromoveerd naar de landelijke eerste klasse. Voorts zijn vele voetballers op de tennisbanen te vinden van ATC, de club die vermaardheid heeft gekregen vanwege haar jaarfeest op 2 december en in 1990 al weer twintig jaar bestaat. Niet te vergeten dient verder de honkbalvereniging ABC met haar bloeiende soft- ballafdeling en de zaalvoetballers. Alles bijeen kan worden vastgesteld, dat de bijna een eeuw oude vereniging nog altijd springlevend is en het haar aan aktiviteiten naar alle kanten niet ontbreekt. 18 SEIZOEN 1989-1990

Persmappen | 1989 | | pagina 20