Piet Ouderland klaar voor nieuwe uitdaging "Een uitdaging, ja zo zie ik het. Na drie jaar jeugdtraining ga ik me nu bezig houden met het derde, vierde en vijfde elftal en ik heb nu al kunnen vaststellen, dat het een leuke groep is. De jongens zijn bereid keihard te werken, maar daarnaast is er nog volop gelegenheid voor gein!" Piet Ouderland, oude rot in het vak, heeft alle reden om met trots terug te kijken op de drie achterliggende jaren, waarin hij successen boekte met de hoogste juniorenselecties en de A1 zelfs naar de landelijke jeugdcompetitie leidde. "Van het bestuur heb ik nu opdracht ge kregen om de talentvolle jongeren, die doorstromen naar de junioren en dan terecht komen in de seniorenelftallen 3,4 en 5, beter op te vangen, dan in het verleden het geval is geweest. Te vaak zijn in het verleden jongens teleurgesteld omdat zij niet direct in een 1 e/2e elftalse lectie kwamen en daardoor besloten te stoppen met voetballen. Die doorstroming van eigen AFC-jeugd is belangrijk. Ik ga proberen iets meer trainingen in te passen en de jeugd zal dan ook mijn bijzondere aandacht krijgen. Als het gaat om gelijkwaardige krachten denk ik de voorkeur te moeten geven aan de jonge ren", aldus de routinier (van zijn 22e tot en met zijn 31 e in Ajaxl en veertien maal Nederlands elftal!). Toch zal ook binnen het conceptvan Ouderland de jeugd rekening hebben te houden met concurrentie van de ouderen (Ludwig, Koenen, Kottmann e.a.), die hun carrière afron den in lagere elftallen. Ouderland: "Hoe het ook zij, ik heb er zin in. Ik heb er altijd zin in als het maar om goed voet bal gaat. Maar laten ze me alsjeblieft wel goed trainingsmateriaal geven, want ik vind dat dat hier en daar nog wel voor verbetering vatbaar is". Ouderland zou Ouderland niet zijn als er voor deze perfectionist niet iets te klagen zou over blijven.... Theo van Seggelen met een andere pet op het nieuwe seizoen in Een natuurlijk proces, zo kwalificeert de nieuwe elftalleider Theo van Seggelen van AFC 1 zijn overgang van actief speler naar de functie die hij in het komende seizoen op de bank gaat bekleden. De 35-jarige jurist: "Ik heb tegen mijn medespelers van het vorig seizoen gezegd dat ik niet alleen physiek, maar ook met het oog op mijn maatschappelijke omstandigheden mijzelf niet meer in staat acht om in de hoofdklasse van het amateurvoetbal te acteren. Het is een kwestie van een proces waarin iedereen het moeilijk heeft, ikzelf dus ook. Maar op een bepaald moment besef je dat het noodzakelijk is te groeien naar het einde van je sport- carrière". Theo van Seggelen kan met trots terug kijken op zijn voetballoopbaan, die hij niet helemaal wil afsluiten, maar die hij denkt te beëindigen op een lager niveau via het zaterdagvoetbal. De overgang overigens van speler naar elftalleider is naar zijn mening evenwel gladjes ver lopen omdat hij midden in de club blijft staan en de spelers goed kent. "Ik heb nu gewoon een andere pet op en heb er daarom helemaal geen moeite mee, omdat ik dicht bij de groep blijf. Persoonlijk zou ik het een natuurlijk proces willen noemen. Laten we eerlijk zijn, de jongens hebben me als speler ook altijd beschouwd als ervaren en geroutineerd, een ouwe rot dus. Ik was altijd al een soort van ombudsman voor de groep en dat kwam misschien ook wel door de andere functies die ik in de nationale voetballerij al zo lang uitoefen (voorzitter van de VVCS, Vereniging voor Contract Spelers - red.). De spelers hebben mij geaccepteerd als hun leider en wat dat betreft zijnerdus geen problemen. Tot dusverzijn de ervaringen alleen maar positief en ik vind het leukop deze wijze bij de verrichtingen van het eersteelftal betrok ken te blijven en iets voor de club te kunnen betekenen". Niet alleen wat betreft zijn activiteiten bij AFC begint een nieuwe fase in het leven van Theo van Seggelen, ook maatschappelijk staat hij opnieuw in de startblokken. Met een partner heeft hij een recreatie-sport-marketing-adviesbureau opgericht en ook in dat opzicht verge zellen hem vanzelfsprekend de beste wensen van de gehele AFC-gemeenschap. SEIZOEN 1989-1990

Persmappen | 1989 | | pagina 10