JiMiMMH seizoen 87/88 Marcel Koster, voorzitter jeugdcommissie: "De jongens moeten weten wat het AFC-shirt betekent" "Onze jeugd moet zich ervan bewust zijn, dat het iets bijzonders is het AFC-shirt te mogen dragen. Het is namelijk niet zomaar een shirt, het is er één met een bijzondere waarde en betekenis. De club is immers een begrip geworden in de voetbalwereld. Het zegt de mensen iets, wanneer je voor AFC speelt. We willen dat onze jongens daar altijd weer rekening mee houden." Er zit niets sentimenteels in wanneer Marcel Koster, voorzitter van de jeugdcommissie deze woorden uitspreekt. Maar hij zegt het wel bedachtzaam en met grote ernst. Hij legt verder uit: "Kijk, wij zijn de oudste club van Amsterdam. Daarnaast nemen wij een hoge, belangrijke plaats in in het amateurvoetbal. De positie van hoofdklasser, nu al zoveel jaren achter elkaar, stelt ons tot verplichtingen. Daarmee heeft iedereen te ma ken, die het AFC-shirt draagt, van hoog tot laag. En dat houden wij nu ook onze jeugd voor. Overigens: de verplichting tot het handhaven van zo'n hoge positie als totale AFC stelt hoge eisen en daarvan moeten onze jonge spelers, maar ook hun begeleiders en vooral hun ouders zich goed rekenschap geven." Sterk team Jeugdvoorzitter Koster is verheugd en tevreden over het functioneren van zijn op enkele plaatsen vernieuwde commissie. De samenstelling daarvan is thans als volgt: Marcel Koster, voorzitter, Dick Boering, secretaris, Hans Coorengel, coördinator, Cees Jo- chems, Cas Tromp, Jan Benoni, André Brokmann en Ruud van der Ruit, commissaris sen. Koster: "Daarmee heb ik een sterk team, dat bereid is veel tijd aan de diverse taken te besteden. Men werkt hard en constructief. We trachten in de commissie ook niets aan het toeval over te laten. Het optimale moet worden bereikt. En daarbij ondervinden wij niet alleen veel steun van de technische commissie van AFC, maar ook van de groep van uitstekende technische jeugdbegeleiders onder leiding van Piet Ouderland, bestaande uit Dick Bakker, Patrick Bakker, Rob Bianchi, Jan Verhagen en René Wiersma. Alle lof voor de wijze, waarop deze mannen met de jongens aan het werk zijn." Hobbyisten "Nog even over de commissie zelf, eigenlijk zien deze mensen zichzelf min of meer als hobbyisten. Zij streven de perfectie na en dat is een goede zaak. En wat verder belangrijk is, er is ook bij de jeugd geen sprake van terugloop in het ledental, zoals dat landelijk dui delijk wel het geval is. Een bewijs, dat het goed gaat bij AFC." Om er onmiddellijk aan toe te voegen en dat is dan Marcel Koster ten voeten uit: "Maar het kan nog beter. En dat bedoelen wij in de commissie met perfectie!" Hoofdjeugdtrainer Piet Ouderland: meer discipline nodig "Een leuke jeugdgroep, maar het gaat ze te vaak te gemakkelijk af. Er zijn teveel jonge lui, die zich pas op het laatste moment afmelden en dan ontstaan organisatorisch gezien de problemen. Méé'r discipline is absoluut noodzakelijk en dat is op dit moment een eerste vereiste." Hoofdjeugdtrainer Piet Ouderland weet precies waarover hij spreekt. Niet voor niets is hij in tal van sporten een topsporter geweest: oud-speler van het Nederlands voetbal-elftal, international-basketball en honkballer van grote klasse, kortom een man die zijn sporen 12 in het sportcircuit volop heeft verdiend.

Persmappen | 1987 | | pagina 14