üEfiETCEH 1986/1987 Wat A.F.C.-ers van hun club vinden Mede in verband met het feit, dat de persmap dit jaar als gevolg van de introductie van een verheugend aantal A.F.C.-vriendelijke bedrijven een extra feestelijke tintje mocht krijgen, heeft het redaktieteam een aantal representatieve, direct danwei indirect bij de vereniging betrokkenen geinviteerd vanuit hun eigen visie een bijdrage te leveren aan deze uitgave en daarbij hun eigen betrokkenheid aan te geven ten opzichte van wat voor ons en hen allen centraal staat: de Amsterdamsche Football Club A.F.C., die in 1895 werd opgericht en sedertdien een niet meer weg te denken plaats inneemt in de nationale voetbalgemeenschap. Op deze en de volgende pagina's treft de lezer datgene aan, wat hen ten aanzien van hun en onze club op het hart lag, waarbij de thema's door de samenstellers van deze map werden aangegeven. Natuurlijk zullen de jongens het doen Als nieuwe leider van het eerste is mij gevraagd een bijdrage te le veren voor de jaarlijkse persmap en als thema is aan dat verzoek toegevoegd de korte en krachtige suggestie: "De jongens zullen het toch moeten doen". Dat is natuurlijk ook zo, maar ik wil er wel een paar kanttekeningen bij plaatsen. Natuurlijk is het zo, dat ons eerste elftal, waarvan ik nu de leider ben en ik hoop dat net zo goed te kunnen doen als mijn voor- ggdf 't^ gangers Rob Duis en Kees Gehring de kar zal moeten trekken. K Sr afehfe. Slechte resultaten van ons hebben vanzelfsprekend een negatie ve uitstraling op het gehele verenigingsgebeuren en dat heeft dan weer haar invloed op iedereen binnen de club, van de voorzitter tot de supporter en iede reen, die zich verder direct of indirect bij AFC betrokken voelt en dat zijn er gelukkig ve len! Ik wil dit maar zeggen: wij AFC-ers kunnen alleen maar betere prestaties van het eerste elftal verwachten als de vereniging in haar totaliteit optimaal functioneert. Dat geldt voor bestuur, commissies, leiders, trainers, verzorgers en niet in de laatste plaats de suppor ters. AFC is van het eerste tot het veertiende elftal met alle junioren, zaalvoetballers en veteranen één sterke ketting. Iedereen weet dat een ketting zo sterk is als de zwakste schakel. Als wij AFC in wel en wee positief blijven benaderen in alle vormen zal de ketting niet kunnen breken. Vanuit die positieve benadering en met de steun van onze achterban zullen de jongens het moeten doen. Ik ben ervan overtuigd dat zij het dan ook goed zul len doen! Techniek en doelpunten Nog meer dan andere jaren al het geval was zal AFC dit seizoen met argusogen worden gevolgd nu veranderingen op bestuurlijk, organisatorisch en technisch vlak (aanstelling hoofdjeugdtrainer) 1 .a en spelerswisselingen in de A/B selectie hebben plaatsgevonden. Hoe zullen de nieuwe spelers zich manifesteren? Hoe snel wordt AFC 1 weer een sterk collectief? Zal AFC meedoen in de strijd om de titel? Zullen we de bekerwedstrijd tegen RKC overleven? Wel nu wij, technisch kader, maken ons geen zorgen. De nieuwe HU jyp*" fa/B selectie is breed, sterk en aangepast. De voorwaarden voor een prestatief goed seizoen zijn aanwezig. Helaas is in de hoofdklassen een tendens waarneembaar om accenten te verleggen ten aanzien van de te volgen taktiek en het spelerspotentieel. Steeds meer spelers achter de bal. Veel spelers ook, die op basis van kracht, hardheid en weinig voetbalintelligentie een plaats in de hoofdmacht weten te veroveren. Angst om niet te verliezen beheerst het KAREL BAARSCHERS leider 1e elftal

Persmappen | 1986 | | pagina 9