1986/1987 opdrachtgevers ontwikkelt en dat haar een leidende positie heeft bezorgd in de top van de markt van dienstverlening in de automatisering. Bereikte Datex in 1976, in haar eerste jaar, met 19 medewerkers een omzet van ruim 1 miljoen gulden, in 1985 realiseerde zij met 357 medewerkers een omzet van 60,4 miljoen gulden. De verwachtingen voor 1986, precies 10 jaar na de start, zijn hooggestemd: een omzet van 175 miljoen gulden, uitbreiding van het aantal medewerkers naar circa 800 en uitbreiding van het aantal vestigingen. Zeven zelfstandige bedrijven vormen hiervoor de stevige basis. - Datex Software b.v., softwarehuis - Data View Nederland b.v., softwarehuis - Orga-lnfo Nederland b.v., organisatie-informatica adviesbureau - Datex Systems b.v., distributiehuis - Datex Industrial Automation (DIA) b.v., softwarehuis - Alpha Computer Diensten b.v, systeemhuis - Datex InfoManagement b.v., softwarehuis De Datex-groep is een dynamische combinatie voor informatisering op topniveau. Werkend voor opdrachtgevers die met minder geen genoegen nemen. De organisatie is -niet in het minst door haar brede dienstenaanbod- daartoe uitgerust. Wisa B.V. Wolf J. Stokvis richtte in 1865 W.J. Stokvis' Fabriek van Metaalwerken N.V. op, met als handelsmerk WISA, opgebouwd uit de intitialen van zijn zoon, Willem Isaac Stokvis en van de vestigingplaats Arnhem. In 1912, minder dan 50 jaar na de oprichting, werd het predikaat "Koninklijke verleend. Na achtereenvolgens onderdeel geweest te zijn van Vihamy en Simmonds Precision, werd zij eind 1983 weer een zelfstandig Nederlands bedrijf. De oorspronkelijke handelsnaam WISA werd toen ook de bedrijfsnaam. In de 120 jaar van haar bestaan heeft WISA B.V. zich ontwikkeld van producent van metaalwaren tot een industrie voor verwerking van hoogwaardige kunststoffen voor industrieel en huishoudelijk gebruik. Toen zowel als nu was WISA gespecialiseerd in artikelen voor waterbeheersing in sanitaire toepassingen. Na de introductie in 1903 van het hooghangende, gietijzeren WISA reservoir, namen in het begin van de 50-er jaren het belang en de toepassing van kunststoffen snel toe. Stilstand is achteruitgang. WISA heeft in het verleden bewezen de nieuwste ont wikkelingen te volgen en vaak zelfs het voortouw te nemen. Dit betekent dat research en ontwikkeling hoog in het vaandel staan. Als meest recent voorbeeld geldt de debietbegrenzer, speciaal ontwikkeld voor watervoorzieningsprojekten in Derde Wereld landen. Voor dit produkt werd zowel de NVFK-als de Eutraplast prijs toegekend. Als verwerker van hoogwaardige kunststoffen en specialist in de waterbeheersing, heeft WISA een grote reputatie opgebouwd. Deze is terug te vinden in alle produktgroepen: toiletreservoirs, vlotterkranen, uitstroommechanismen, koppe lingen, keerkleppen, en debietbegrenzers. Ford V.A.B. De B.V. Verenigde Automobiel Bedrijven (V.A.B.), waarvan de heer R.H. Terpstra direkteur is is een van de twaalf zelfstandig opererende werkmaatschappijen van de B.V. Talsma Holding, die zich bezig houdt met publiciteit, elektronika, automobielen en financiën. De V.A.B, is al veertig jaar Official Ford Dealer voor Amsterdam, waar het vier vestigingen heeft. In elk daarvan zijn zowel nieuwverkoop en occasionverkoop als onderhoudsservice en reparatie ondergebracht. De V.A.B, is in grootte de derde dealer van Nederland. Er zijn ongeveer honderd employé's werkzaam. Het bedrijf, dat volledig is gecomputeriseerd, maakt een jaaromzet van circa zeventig miljoen gulden. mmm

Persmappen | 1986 | | pagina 7