1986/1987 Marcel Koster: Zonder kader lukt het niet "Het lijkt me een uitdaging de jeugd te leiden. De algemene tendens wijst in de richting van een teruggang van de be langstelling van de jongelui voor het voetbal. Het ziet er naar uit, dat we bij A.F.C, daar op dit moment nog niet mee hebben te maken, maar als jeugdleiders moeten we de zaak toch scherp in de gaten houden". Marcel Koster is in het komende seizoen voorzitter van de jeugdcommissie. Hij is van mening, dat in de naaste toekomst in zijn sector een belangrijke taak is weggelegd. "Er komt te weinig talent uit onze eigen jeugd. Meer en meer zullen we eigen kweek moeten aanbieden voor de hoofdmacht van A.F.C. Kijk maar eens wat er ook dit seizoen gebeurt; er komen naar verhouding te weinig eigen spelers uit de vereniging. Ik ben van mening, dat we in de komende jaren moeten werken aan een beter technisch plan en ik ben blij met de komst van een man als Piet Ouderland als hoofdtrainer voor de jeugd. We zullen onze eigen jeugd rijp moeten maken voor onze selectie, met name voor het eerste elftal". Marcel Koster is zich er van bewust, dat het een proces is van nog enkele jaren. In dat verband zal het nodig zijn assistentie te krijgen vanuit binnen de vereniging. "We kunnen het niet alleen. Meer dan ooit zijn er jeugdleiders nodig. Leiding en begeleiding, dat hebben we nodig. Zonder het noodzakelijke kader zal het niet lukken". Piet Ouderland: Er moet meer eigen kweek komen ■jt"**** Hoofdtrainer voor de jeugd, dat is hij in het komende seizoen voor de eerste keer met onder zich een team van enthousiaste oefenmeesters, bestaande uit Patrick en Dick Bakker, René Wiersma, Jan Verhagen en als goede vriend en adviseur in de functie van good old Gé van Dijk, die bij A.F.C, niet alleen zijn sporen heeft verdiend, maar ook achter gelaten. Maar waar het in dit deze alinea's primair om gaat is Piet Ouderland en dan spreken we over een gerenommeerde voetballer in den lande, ex-Ajacied en trotse drager van het Oranje shirt, Hem is gevraagd in het komende seizoen te fungeren als hoofdtrainer van de A.F.C.- jeugd. "Een goede zaak", meent Ouderland. "Doby Peters wordt hierdoor ontlast van het jeugdwerk. Als hoofdtrainer kan hij zelf niet persoonlijk de jeugd in aktie zien. Dat is nu ondervangen. Ik heb ook bepaalde opvattingen omtrent de selecties. Ik wil de jongens qua leeftijd beter indelen en hen in hun totaliteit als het kan laten doorschuiven. Ik wil échte voetballers kweken. Ze moeten veel meer leren, vooral in taictisch opzicht. Beter opstellen, inschuiven als het nodig is, goed ingooien en correct corners nemen, Er is nog zoveel te doen". 16 Piet Ouderland is ambitieus bezig. Zijn eigen jongens Rob en Marcel zijn aktieve A.F.C.-ers, hij zelf staat nog altijd met zijn 53 jaar als veteraan zijn man (als laatste man). "Maar onze jonge jongens moeten beter worden gemotiveerd. Ze zijn te veel met andere dingen bezig. Ik wil echte voetballers, die ik als eigen kweek aan de selectie kan aanbieden". timm-i tmr^j.

Persmappen | 1986 | | pagina 18