iiHMSHJ 1986/1987 In het nieuwe seizoen heeft AFC voorlopig met 21 jeugdelftallen voor de competitie inge schreven. Met alles en iedereen, die AFC lief is, zal worden getracht onze jeugd in alle opzichten, maar vooral sportief gezien, succesvol te begeleiden. Zonder de steun van de tientallen jeugdleiders en soms veel meer, die hun wekelijkse as sistentie verlenen, de vele ouders, die onder meer voor transport zorgen, de enthousi aste trainers en commissieleden zal het niet gaan. Daarom kunnen die bijdragen niet ge noeg onderstreept en gewaardeerd worden. Het gaat goed met het recreatieve voetbal Dit seizoen zal AFC met acht elftallen vertegenwoordigd zijn in de afdeling Amsterdam (zondag) van de KNVB. Vorig jaar waren dat er nog negen, maar er is gelukkig geen sprake van een duidelijk neergaande lijn in deze. De elftalcommissie B, die verantwoorde lijk is voor de organisatie van deze elftallen, mag zich gelukkig prijzen dat de laatste jaren sprake is van een zich consoliderend aantal spelers. Is er bij de elftallen 1 t/m 5 sprake van amateur voetbal op het hoogste niveau, met de daarbij behorende presta tie-gerichtheid, bij de lagere elftallen komt de ontspanning en de sportiviteit op de eerste plaats. De laatste jaren is er sprake van een goede wisselwerking tussen de beide elftalcommis sies die op zondag actief zijn, zodat voormalige A junioren die nog niet rijp zijn om direct in een hoger elftal te opereren eerst in de afdeling kunnen 'acclimatiseren' en enkele maanden later eventueel voor een plaats in een KNVB-elftal in aanmerking kunnen ko men. Hetzelfde geldt voor een relatief groot aantal nieuwe leden, die meestal als stu dent vanuit de provincie naar Amsterdam komen en zich dan natuurlijk graag bij onze roemruchte club aanmelden. Ook zijn er zogenaamde vriendenteams. Dat wil zeggen elf tallen waarin niet alle spelers van eenzelfde voetbaltechnisch niveau zijn, maar waarvan de spelers te kennen hebben gegevens liefst als geheel te willen opereren. Het behoeft geen betoog dat dergelijke elftallen vaak betere resultaten halen dan teams met betere voetbalkwaliteiten maar met een geringere teamgeest. Enkele problemen die de elftalcommissie telkens weer dienen op te lossen zijn de meren deels bekende moeilijkheden, zoals nijpend tekort aan scheidsrechters, meer gedifferen tieerde belangstelling bij de spelers, waarbij AFC niet altijd op de eerste plaats komt, etc. Het scheidsrechterstekort hebben wij slechts gedeeltelijk kunnen ondervangen doordat wij enkel trouwe AFC-ers bereid hebben gevonden op de zondag de fluit ter hand te ne men. De bredere belangstelling van voetballers die graag op zondag ook andere (indivi duele) sporten bedrijven vraagt meer aandacht, omdat het wel eens voorkomt dat dan hun team onder de minimale bezetting zakt. Dit dient ondervangen te worden door de teamgenoten op hun verantwoordelijkheden ten opzichte van elkaar te wijzen en een nauwkeurige afschrijfadministratie te voeren. Gelukkig hebben wij binnen onze groep elftallen te maken met een duidelijk teruglopen de spelverruwing. Was het in vroegere seizoenen gewoon geworden dat de tuchtcom- missie verschillende malen per jaar in actie moest komen, de laatste jaren is hiervan ge lukkig geen sprake meer geweest. Rest mij de hoop uit te spreken u te eniger tijd als supporter van de good old AFC ook bij de lagere elftallen langs de lijn te mogen begroeten. MARCEL KOSTER voorzitter jeugdcommissie ALBERT O. VAN RAALTE elftal commissie B

Persmappen | 1986 | | pagina 11