PERSMaP DOBY PETERS (coach AFC): "OP WEG NAAR DE VOLWASSENHEID" "Dit wordt mijn vijfde seizoen voor AFC. Vorig jaar was ik (ervan overtuigd dat het een veelbelovend seizoen zou wor den. Dat is helemaal uitgekomen. Het is in alle opzichten ge lgaan zoals ik gehoopt had. Ik wilde met de selectie aanvallend Ispelen en bovendien een periodekampoenschap behalen. In beide opzichten is de opzet gelukt. Ik kan dan ook rustig zeg gen dat ik trots ben op de hele spelersgroep, die het zo voor treffelijk heeft gedaan." Doby Peters, de coach van AFC, weet ook nu weer over een [sterke selectie te beschikken. "Als we nog even denken aan Iwat er in het afgelopen seizoen is gebeurd, dan moeten we niet vergeten dat er tegenvallers waren, die tevoren niet waren ingecalculeerd, zoals het feit dat Eef Heijt lange tijd door zijn blessure niet beschikbaar is geweest. Maar aan de andere kant was het zo dat we volgens plan aanvallend voetbal hebben gespeeld en dat heeft in elk opzicht tot resultaten geleid. Eddy Meijer was de enige veldspeler, die niet heeft gescoord; alle anderen wel en dat op zichzelf mag best uniek worden, genoemd." In het komend seizoen denkt Doby Peters wederom aanvallend te gaan spelen. Hij heeft grote verwachtingen van de nieuwe aanwinst Rob Fafiani, die in de oefenwedstrijden regelmatig de goal wist te vinden. Hij is volgens Peters een typische spits, dus een extra aanvallende kracht in de vuurlinie van AFC. De coach is bovendien van mening, dat de spoedige terugkeer van Eef Heijt voor de ploeg een extra stimulans zal gaan betekenen. Heijt werd het afgelopen seizoen in achttien competitiewedstrijden node gemist en zijn rentree zal een welkome verster king betekenen. Wat wordt Doby Peters' concept in het voetbalprogramma 1984'85? "Natuurlijk is het belangrijk gebleken aanvallend voetbal te spelen, want dat is aantrekkelijk voor het publiek. Maar dat betekent ook grotere risico's, want ik denk bijvoorbeeld niet meer te spelen met een uitgesproken ausputzer, zoals Eddy Meijer vorig jaar. Ik streef weer naar een score van meer dan vijftig doelpunten. Dat betekent bijvoor beeld, dat een man als Pim van Dord ook meer zal moeten opkomen. Dat is riskant, maar wil ik de produktie van goals van vorig jaar evenaren, is er geen andere keus." Natuurlijk is de nuchtere AFC-coach voorzichtig in zijn prognose voor het nieuwe seizoen. Maar hij is wel heel duidelijk in zijn uitspraken. Hij herinnert aan de vele gesprekken die vorig jaar in de spelersgroep werden gevoerd over de kampioens kansen na de goede start van dat voetbalseizoen. "Ik vind, dat we dat weer moeten doen. De mannen moeten het erover eens zijn dat ze kampioen móeten worden. Als ze dat écht willen maken we een kans. Wij van onze kant zullen erop blijven hameren, zodat tenslotte iedereen erin gaat geloven. Maar nog belangrijker is, dat er in de spelersgroep geen conflicten ontstaan. We hebben een sterke selectie en iedereen zal hard moeten werken om zijn plaats in de basis te verdienen. Elftalleider Kees Gehring heeft het tijdens een trainingssamen komst in Maastricht heel duidelijk gesteld. Meer dan ooit heeft hij een beroep gedaan op de volwassenheid van de groep. De eenheid moet voorop staan. Vorig jaar zijn we hoog geëindigd en daarom zal elke tegenpartij in het komende seizoen extra gemoti veerd zijn om tegen AFC een extra goede prestatie neer te zetten. Maar goed, dat is dan ook weer voor ons een extra stimulans. We gaan er met veel vertrouwen en goed gemotiveerd tegenaan."

Persmappen | 1984 | | pagina 9