PERSMaP wen en grote motivatie wat zijn spelersgroep betreft, begint aan zijn vijfde AFC-sei- zoen. Na twee jaar van inventarisatie bereikte hij in 1982/'83, nadat de oude garde had afgehaakt, met zijn selectie een vijfde plaats en het jaar daarop, vorig seizoen dus, de tweede. Als hij erin slaagt deze opgaande lijn door te trekken ziet het er veelbelovend uit. Het succesvolle verloop van de afgelopen competitie heeft ertoe geleid dat AFC als een magneet heeft gewerkt op gerenommeerde spelers van andere clubs uit de wijde omgeving. Elftalleider Kees Gehring spreekt in dit verband van zeker 10 tot 15 voetbal lers, waarvan velen als professional hebben gespeeld. Vanzelfsprekend zijn de aan meldingen met zorg bekeken, temeer omdat de kern van de A-selectie, die zo sterk heeft gepresteerd, ook het komende jaar grotendeels in tact zal blijven. Met uitzon dering van Philip uit den Boogaard en Henny Kottmann -de laatste is jeugdtrainer geworden is de A-groep gehandhaafd. Toch is de selectie in de breedte sterker geworden door de aanmelding van drie nieu we spelers. In de eerste plaats is dat Rob Fafiani (22), van huis uit Rood Witter (Am sterdam-Noord), die in de oefenwedstrijden als rechtsbuiten een aanwinst is geble ken. Dan is er Dik Koenen (23) van het Leidse UVS, die geologie studeert en ook woont in Amsterdam en als verdediger aan de groep is toegevoegd. Verder is van RKAVIC de spits Paul Mantel overgekomen, die echter ongelukkig is begonnen en van een oefenwedstrijd in Maastricht met een vrij ernstige teenblessure is terugge keerd. Doby Peters heeft dan nog altijd achter de hand een aantal sterke spelers uit de B- selectie, zoals bijvoorbeeld Fred ten Nijenhuis en Milco Lambrecht, die na een jaar DCG op het oude AFC-nest terugkwamen. Stormvogels en Spartaan uit Rotterdam zijn de nieuwkomers in de Hoofdklasse A, waar we Zeeburgia en Xerxes zagen verdwijnen. Wat mogen we nu verwachten? Redelijk veel, denken leiding en spelers. In dit jubi leumjaar neemt Jan van Dijk afscheid als voorzitter van de vereniging en het zou een aardige gedachte zijn om de vertrekkende praeses, maar ook de hele jarige club, een passend cadeau aan te bieden. Misschien dat het duo Peters/Gehring en hun mannen kunnen beginnen met het sparen van een massa competitiepunten. Gerard Trebert

Persmappen | 1984 | | pagina 7