PERSMaP AFC: NU DE OPGAANDE LIJN DOORTREKKEN! Bij de aanvang van het vorig seizoen bestond er in alle kringen van Amsterdams oudste voetbalclub reden tot vertrouwen en optimisme. De leiding, de spelersgroep, men kan wel zeggen de hele vereniging was ervan overtuigd dat het een veelbelovend seizoen zou worden, omdat de aanloop naar het competitie-gebeuren daartoe alle aanleiding had gegeven. Hoe gevaarlijk ook, de verwachtingen waren hoog gespannen en wat belangrijker was, ze werden nog bewaarheid ook. Het eerste team, onze vlag- gedragers, kwamen krachtig uit de startblokken. Eigenlijk is het zo geweest, dat soms gefluisterd, dan weerd hardop over een kampioenschap werd gesproken. Het is er tenslotte niet van gekomen. AFC speelde zich een seizoen lang in de schijn werper. We hebben publicitair gezien vooral dankzij de successen van het eerste elftal een bijzonder goed jaar gehad. De mannen hebben door hun uitstekende prestaties regelmatig de aandacht getrokken van de media. Kranten en radio hebben zich steeds positief en met grote waardering uitgesproken over de verrichtingen van AFC en dat heeft ons, vertegenwoordigers van de perscommissie, veel deugd gedaan. De apotheose van het seizoen bracht ons een emotioneel geladen finale en de laatste competitie-wedstrijd op 3 juni j.l. tegen Elinkwijk. Ondanks de stromende regen heb ben duizenden die middag de weg naar Goed Genoeg gevonden. De marge tussen ons en Elinkwijk bedroeg twee punten in het voordeel van de bezoekers uit Zuilen. Ten slotte werd het terecht een 2-1 overwinning voor Elinkwijk, dat daarmee verdiend kampioen werd. Maar niet minder verdiend was de tweede plaats voor AFC, dat na alle voorgaande seizoenen, waarin meestal in de onderste regionen van de competitie ladder, tegen degradatie gevochten moest worden een glorieus voetbalseizoen afsloot. Aanvallend voetbal had het parool geluid en het feit, dat een groter doelsaldo met meer goals vóór dan tevoren in tien jaar Hoofdklasse kon worden genoteerd, lever de het bewijs dat het leiding en spelers met de belofte van aantrekkelijk spel voor het publiek inderdaad ernst was geweest. Over de hele linie kan worden geconstateerd dat het met het amateurvoetbal aan de top aanzienlijk beter is gegaan. Het niveau is met sprongen vooruit gegaan. De over gang van FlBC naar het betaalde voetbal met goed gevolg, is er het bewijs van. De goede competitiestart van RKC is al evenzeer een vingerwijzing naar kwaliteitsverbe tering in het amateurvoetbal. Jubileumjaar In het komende seizoen, waarin het negentig-jarig bestaan van de vereniging wordt gevierd, mag wederom veel van het eerste elftal worden verwacht. Coach Doby Pe ters, die elders in deze persmap in een interview met mij blijk geeft van zelfvertrou-

Persmappen | 1984 | | pagina 6