4 - Jeugdafdeling AFC bestaat meer dan alleen het Eerste waar veelal de meeste aandacht naar uitgaat. Wat te denken van onze florerende jeugdafdeling. Wij hebben ruim 1300 jeugdleden De selectieteams komen grotendeels uit in de hoogste landelijke afdelingen en spelen veelal tegen BVO's. Liefst 60 jongens teams, 14 meisjes teams en 22 teams in de interne competitie (Champions League en Eredivisie). Dat geeft een drukte van jewelste op ons nieuwe sportcomplex en vergt veel werk van onze manager wedstrijdzaken, Xander Kristel, die voortreffelijk werk verricht. Ook het geweldige werk van onze jeugdcommissie mag niet onvermeld blijven. Zij hebben er samen met Xander Kristel voor verzorgd dat onze jeugd het hele jaar heeft kunnen doorvoetballen, hetzij in competitieverband, hetzij onderling. Voor ouders een verademing. Een en ander zou ook niet mogelijk zijn geweest als wij niet konden beschikken over de vele trainers, jeugdcoördinatoren en ons Hoofd Jeugdopleiding Donovan van Dam, die overzicht houdt en alles samen met onze uitgebreide jeugdcommissie in goede banen leidt. Chapeau voor al deze toppers. Een positieve ontwikkeling is dat de O19 categorie is vervangen door de O23 zodat de jeugd langer bij elkaar kan blijven. Gebleken is dat vele jeugdleden de overstap naar de senioren niet maken en afhaken. Hopelijk draagt deze verandering bij dit tij te keren. Eerder dit jaar werd traditioneel de Herfst2daagse georganiseerd, welke traditie ook dit jaar weer een spetterend succes was voor zo'n 100 aanwezige. Ouders mochten niet aanwezig zijn en moesten hun kroost bij de kleedkamers afzetten en aan het eind van de dag weer ophalen. - Zaterdag 1 vecht tevergeefs tegen degradatie De AFC Zaterdag 1 kende een heel moeizaam seizoen. Hoewel de selectie uit 25 spelers bestond was het toch voornamelijk tobben met de beschikbaarheid van spelers. Na diverse nipte nederlagen wist de formatie van scheidend trainer Benno Nihom in de laatste wedstrijden directe degradatie te ontlopen. Het team was inmiddels op diverse posities gewijzigd en versterkt met spelers uit de O21. - Voetbalkampen Herfst2daagse De voetbalkampen op AFC zijn zeer populair. Dit jaar worden er 3 georganiseerd, waarvan de eerste in mei heeft plaatsgevonden. De tweede zal plaatsvinden in juli en het Zomerkamp vindt halverwege augustus plaats. Voor het laatste voetbalkamp zijn nog plaatsen beschikbaar. Grote kracht achter de AFC-voetbalkampen is Lars Folkertsma, die deze al meerdere jaren organiseert. In de nacompetitie werd eerst Maarssen (met overspelen van de verlenging vanwege een scheidsrechterlijke dwaling) en in de volgende wedstrijd BFC uit Bussum aan de kant gezet. De finale vond afgelopen zaterdag 25 juni plaats tegen Die Haghe op het terrein van UVS. Hoewel AFC gedurende de hele wedstrijd de bovenliggende partij was, wist het niet te scoren. De keeper van Die Haghe verrichtte enkele wonderbaarlijke reddingen en was een echte sta-in-de-weg. Na 90 minuten speeltijd stond het nog 0-0 en ook na 2x15 min. verlenging was deze score nog ongewijzigd. En helaas namen wij de penalty's minder accuraat, waardoor de Zat. 1 afdaalt naar de Tweede Klasse en Die Haghe zich handhaaft in de Eerste Klasse.

Jaarverslagen | 2022 | | pagina 9