AFC is onze voorzitter zeer dankbaar voor zijn grote inzet en de vele werkzaamheden die hij voor de club heeft verricht, waarbij zijn belangrijke aandeel in het verwezenlijken van ons nieuwe sportpark en clubhuis er bovenuit springt. - Commissies AFC telt vele commissies die bestaan uit vrijwilligers. Sommige commissies vergaderen met grote regelmaat, andere komen nauwelijks bijeen. Door het Coronavirus kon met gedurende een lange periode niet bijeenkomen en werd veelal vergaderd via 'Teams' of 'Zoom'. - Ons Eerste kampioen af Na 3 jaar lang 'heersend algemeen landskampioen bij de 'amateurs' van Nederland' te zijn geweest, komt aan deze status een einde. Ons Eerste trapte na een veelbelovende voorbereiding (met o.a. winst op Telstaar en NEC resp. Jong NEC), thuis af tegen Katwijk. De latere kampioen deelde ons meteen een mokerslag uit en er werd kansloos met 1-4 verloren. Hoewel tot aan de verplichte competitiestop enig herstel zich voorzichtig aandiende, bleek onze formatie toch te wisselvallig. Talent en ervaring ontbraken zeker niet in de uitgebreide selectie van scheidend trainer Uli Landvreugd. Het onregelmatige competitieverloop, met een langdurige, gedwongen onderbreking vanwege COVID-19, maakte het er voor ons Eerste niet gemakkelijker op. Liefst 9 wedstrijden werden er afgelast en moesten worden ingehaald en dat betekende een extra vol programma met veel wedstrijden dicht op elkaar. Veel en langdurige blessures hielpen niet mee en soms was het 't gebrek aan een juiste teamgeest dat ons opbrak. Zo werd 2x verloren van GVVV en van Jong Volendam en speelden we een aantal keer remise waar een overwinning zeker mogelijk was geweest. Daar stond tegenover dubbele winstpartijen tegen Kozakken Boys, Scheveningen, Spakenburg en IJsselmeervogels en een knappe 'comeback' van een 1-3 achterstand thuis tegen de Koninklijke HFC, die in de blessuretijd nog in een 3-3 gelijkspel werd omgezet. Uw scribent zag alle competitiewedstrijden van het Eerst, zowel uit als thuis. Het was een vreemde gewaarwording dat in een bepaalde fase de wedstrijden uitsluitend door max. 3 bestuursleden van de uitspelende vereniging bezocht mochten worden. Voetballen in lege stadions, met voorzitter en secretaris als enigen achter de goal. Juichend bij een 'gestolen' overwinning bij Rijnsburgse Boys en treurend terugrijdend uit Veenendaal na een 1-0 nederlaag in de regen en kou tegen hekkensluiter GVVV. Ook dat hoort bij het 'trouwe' supporter zijn van je cluppie. We hebben ook dit seizoen weer kunnen genieten van de scoringsdrift van onze topscorer Raily Ignacio, die het netje weer 20x wist te vinden en gelukkig ook aankomend seizoen weer van de partij zal zijn. Zonder iemand tekort te willen doen waren er een paar spelers die er dit seizoen bovenuit staken, te weten Dalian Maatsen, Guus van Weerdenburg en Splinter de Mooij. 2 - Administratie De administratie werd bemand door Henny Kottmann (Verenigingsmanager), die later dit jaar met pensioen zal gaan (maar waarschijnlijk nog wel een aantal werkzaamheden zal blijven voortzetten. Rinus van Leijenhorst (administrateur), Xander Kristel (wedstrijdzaken) en (deels) Daniëlle Timmerman zijn de overige vaste administratieve krachten.

Jaarverslagen | 2022 | | pagina 7