8 Nicolaas van Ommeren werd voorgedragen tot Erelid, hetgeen met groot applaus werd ontvangen. Hij werd geëerd voor zijn enorme inzet gedurende de afgelopen 20 jaar als bestuurslid van de vereniging AFC en van de Stichting Goed Genoeg. Heel veel jaren zijn besteed aan onderhandelingen met de Gemeente en de Zuidas. Het resultaat mag er zijn en het aandeel van Nicolaas van Ommeren hierbij valt niet te onderschatten. Samen met Ad Westerhof vormde hij een gouden duo in de onderhandelingen met de Gemeente, daarbij prima ondersteund door de mannen van de Bouwcommissie. Het clubhuis was sfeervol aangekleed en leent zich prima voor een dergelijke gelegenheid. Ons Erelid Ronald Koster heette als nieuwbakken tafelpreses iedereen van harte welkom en leidde de door 140 man bezochte avond op humorvolle wijze uitstekend. Het diner, bereid in onze eigen keuken door onze kok, Niels Zuiver Loon, was van prima niveau en ook de bediening door het team van Daniëlle Timmerman was top verzorgd. Onze voorzitter Ad Westerhof sprak voor een laatste keer de aanwezigen op het Jaardiner toe en deed dat, zoals we van hem gewend zijn, op waardige wijze. Hij neemt op 30 juni a.s. tijdens de Algemene Vergadering afscheid als voorzitter en hij kan met gepaste trots terugkijken op een lange en succesvolle bestuursperiode. De uitreiking van de laureaten is tijdens het Jaardiner altijd één van de hoogtepunten van de avond. De speech van de aanvoerder van het Eerste ter afsluiting van de avond vormt een ander hoogtepunt en Milan Hoek liet zien ook buiten het veld over bijzondere kwaliteiten te beschikken. Voor zijn bijzondere inzet bij de bouw van ons clubhuis en de aanleg van het nieuwe sportpark ontving Remco Post de Mr Henne Boskamp Nobelprijs waar hij zichtbaar ontdaan van was. Remco Post heeft het afgelopen jaar enorm veel tijd aan AFC besteed, zowel in de bouwcommissie als ook in en rond het clubhuis. Iemand die van aanpakken weet en niet te beroerd is om de handen uit de mouwen te steken. Een terechte prijs zo vonden de aanwezigen ook. - Zilveren Ploeg Op vrijdagavond 5 november vond de 64e bijeenkomst van de Zilveren Ploeg plaats, met als nieuwkomers Laurens Bianchi, Matthijs Blokland, Daniello Cohen, Eric Euwes, Jack Huiman, Sandro Pique, Remco Post, Peter de Waal en Wim Zoethout. AFC telt zo'n 250 Zilveren Ploegleden, waarvan een kleine 100 aanwezig was. De catering werd geheel verzorgd in eigen keuken en was prima verzorgd. - Uitreiking Laureaten De Goed Genoeg Award werd toegekend aan de Veiligheidscommissie met speciale aandacht voor de Vertrouwenscommissie voor hun vele en moeilijke werk. Lof voor de uitgebreide speeches van Remco Post en Nicolaas van Ommeren als ook die van onze eregast Dirk Jan Rutgers, voorzitter van de Koninklijke HFC. Deze waren het aanhoren meer dan waard en kregen een welgemeend applaus van alle aanwezigen.

Jaarverslagen | 2022 | | pagina 13