6 - Onmisbare krachten Op zaterdag verzorgt Marian Janssen nog altijd met verve de wedstrijdtafel, terwijl Paul Ravelli dat op de zondag doet. Laatstgenoemde fluit daarnaast ook af en toe nog een jeugdwedstrijd als er niemand anders is. Trouwe krachten waar we erg blij mee zijn en die er samen met Xander Kristel en Hassan voor zorgen dat de organisatie van de wekelijks ruim wedstrijden in het weekend goed verloopt. Well done. Het nieuwe clubhuis heeft het werkterrein van Hassan el Markouchi aanzienlijk doen toenemen. Met 26 kleedkamers is het nagenoeg onmogelijk om dit in je eentje te bemannen. Cocky van Duivenbode is dan ook een welkome ondersteuning voor Hassan die deze werkzaamheden alweer een aantal jaren prima verzorgt. Een andere groep van echte vrijwilligers zijn de scheidsrechters. Onder aanvoering van Gerrit Altena staan zij wekelijks paraat om de wedstrijden in goede banen te leiden. Zij verdienen ons aller respect. Als club kunnen we nieuwe scheidsrechters voor het fluiten van jeugd- en/of seniorenwedstrijden natuurlijk altijd goed gebruiken. Als u interesse heeft om scheidsrechter bij AFC te worden dan kunt u contact opnemen met Frans Jüch, de voorzitter van onze scheidsrechterscommissie. - Officiële opening van het nieuwe clubhuis Op zaterdag 4 september vond de officiële opening van ons nieuwe clubhuis plaats. Vanwege de restricties door Corona kon slechts een beperkt aantal mensen worden uitgenodigd. Naast de Ereleden en de AFC Ridders was een beperkte groep vertegenwoordigers aanwezig van de Zuidas en de Gemeente, en ook de architecten, enkele medewerkers van HSB (bouwer clubhuis), de Sallandse (aanleg sportpark) en van een aantal AFC Vriendelijke Bedrijven en sponsoren. Na een prima verzorgde broodjeslunch sprak Ad Westerhof de aanwezigen toe en ging hij in op ruim 20 jaar voorbereiding voor de aanleg van het sportpark en de nieuwbouw van ons clubhuis. Aan architect Paul de Ruiter en Anne Greet de Vries, die de gehele coördinatie namens de Zuidas voor haar rekening heeft genomen, reikte de voorzitter een AFC-shirt uit. Hij grapte dat een groot deel van dit gezelschap elkaar vooral kent van discussies, lange en soms ongemakkelijke vergaderingen en conflicten. Hij besloot met de constatering dat het resultaat er mag zijn en dat hij met het bestuur trots is op wat er is bereikt. Als laatste bedankte hij alle bestuurders, waaronder met name zijn voorgangers Jan van Dijk, Dick van der Klaauw en Machiel van der Woude. Het clubhuis is tot stand gekomen met de steun en inzet van onder andere de Ereleden Bob Neseker en Kees Gehring, de huidige generatie bestuurders en de bouwcommissie. Daarbij is de steun van de 'founders' en sponsoren van wezenlijk belang geweest. De uitstroom van spelers bij de senioren aan het eind van het seizoen zal dit jaar om diverse reden groter zijn dan doorgaans het geval is. Onder andere de lange voetbal loze periode heeft ertoe geleid dat spelers hun weekend anders zijn gaan indelen en niet langer de wekelijkse verplichting willen hebben. Daar staat tegenover dat volgend seizoen een aantal nieuwe elftallen naar AFC komt.

Jaarverslagen | 2022 | | pagina 11