JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2020 - 2021 - Wederom een vreemd seizoen Het ene merkwaardige seizoen volgt het andere merkwaardige, wederom door COVID-19 verstoorde, seizoen op. De wereldwijde COVID-19-pandemie gooide roet in het eten en verhinderde niet alleen grotendeels het voetbal, maar ook de viering van ons lustrum ter ere van AFC's 125-jarig bestaan. Ons Eerste zag de competitie na vijf competitieronden al stranden. Met 5 gespeelde wedstrijden stonden we fier bovenaan, één punt boven runners-up ASWH, Spakenburg en Quick Boys, die allen 1 wedstrijd meer speelden. De succesvolle formatie van trainer Uli Landvreugd was met onder andere een mooie 5-1 thuisoverwinning tegen Quick Boys en uitoverwinningen tegen De Treffers (0-3) en HHC Hardenberg (0-2) prima gestart. Voor velen was het een groot gemis om niet tegen een bal te mogen en kunnen trappen. Zelfs trainen was voor onze senioren niet toegestaan. Gelukkig mocht de jeugd tot 18 jaar nog wel trainen en later ook onderling wedstrijden spelen. Hulde aan de Jeugdcommissie en onze veelzijdige Xander Kristel voor de organisatie van een weergaloze onderlinge competitie. Een hele klus, maar prima uitgevoerd. Ouders moesten verplicht van buiten het complex toekijken en slechts spelers en trainers hadden toegang. De horeca bleef verplicht gesloten. De versoepelingen bleven uit en het aantal nieuwe besmettingen bleef tot in mei 2021 een opwaartse curve zien. Leden en dan met name de senioren werden op de proef gesteld, geen voetbal maar wel contributie betalen. Het klinkt niet logisch, maar de kosten van een vereniging lopen gewoon door en juist in moeilijke tijden wordt men geacht zijn/haar club te steunen. Ook voor het bestuur een nieuwe ervaring, want hoe houd je iedereen tevreden. De voorzitter liet tweemaal via een videoboodschap van zich horen. In februari werd er online een goed bezochte AFC-quiz georganiseerd, waarbij alle ereleden, senioren en donateurs 'persoonlijk' een aan huis afgeleverde 'AFC-pakket' in ontvangst mochten nemen. Een enorme organisatie, die als zeer geslaagd mag worden beschouwd. Daar het voetbalseizoen voor de senioren als verloren beschouwd kan worden, is aan hen de mogelijkheid geboden om te kiezen voor een korting op de contributie voor het nieuwe seizoen dan wel een bartegoed. Voor velen slechts een pleister op de wonde, al werd dit gebaar wel goed ontvangen. Nu in juni mag er dan eindelijk weer gebald worden en volgt voor een aantal jeugdteams nog deelname aan de door de KNVB in het leven geroepen 'Regio-Cup', zodat er toch nog tegen 'echte' tegenstanders kan worden gevoetbald. Nu al kan gesteld worden dat iedereen reikhalzend uitziet naar het nieuwe seizoen. Een nieuw seizoen waarin we dan eindelijk gebruik kunnen gaan maken van ons nieuwe clubhuis. En wat ziet het er fraai uit. Grote waardering gaat uit naar allen die zich hier op de voorgrond of achter de schermen, soms in de lengte van jaren, mee bezig hebben gehouden. Vele uren zijn er vergaderd, soms hard tegen hard, met een Gemeente die zich niet altijd flexibel opstelde. Dat alles ligt nu gelukkig achter ons en we mogen ons meer dan gelukkig prijzen met het eindresultaat. Met gepaste trots zal onze voorzitter alle AFC'ers welkom heten als we straks ons nieuwe clubhuis officieel in gebruik zullen nemen. 1

Jaarverslagen | 2021 | | pagina 1