nog altijd zeer nauw betrokken bij 'zijn' cluppie en ook een trouw bezoeker van de uit- en thuiswedstrijden van het Eerste. Een ander oud-Eerste elftalspeler en Abe Lenstra fan is Robbie Duis (bijna 84), benoemd tot erelid in 1998. Robbie Duis woonachtig in Doesburg laat zich niet onbetuigd, houdt het bestuur scherp en deelt graag een kritische noot uit richting het beleid van de KNVB. Ger van Caspel (76) werd benoemd tot erelid in 2003 en is nog altijd nauw betrokken bij AFC, onder andere als gastheer aan de bestuurstafel bij wedstrijden van ons Eerste. De volgende in rij is Bob Neseker (83), benoemd tot erelid in 2007. Bob Neseker, gelijk aan alle hiervoor genoemde ereleden heeft een indrukwekkende staat van dienst als schatbewaarder van de penningen. Helaas laat zijn gezondheid het op dit moment niet toe op naar de wedstrijden van het Eerste te komen kijken. We wensen Bob van deze plaats veel sterkte en ook hem zijn we zeker niet vergeten. Edwin Geluk (68), benoemd tot erelid in 2008 en eveneens langdurig actief geweest als vaste kracht van ons Eerste. Edwin Geluk heeft gelijk aan voornoemde ereleden een lange staat van dienst binnen AFC en is als voetbaldier bij alle wedstrijden van het eerste aanwezig. Machiel van de Woude (71), benoemd tot erelid in 2013. Onze vorige voorzitter en dat voor langer dan 10 jaar, zondermeer een prominent lid van onze vereniging die zich nog altijd inzet en ook nauw betrokken is bij het wel en wee van ons Eerste. In 2017 werd Hans Elias (83) benoemd tot erelid. In tegenstelling tot nagenoeg al onze ereleden is Hans geen bestuurslid geweest. Wel is hij al meer dan 20 jaar onze webmaster en daarmee van grote waarde voor de club. Hans de Wijs Sr. (87), benoemd tot erelid in 2018 heeft naast zijn bestuurlijke periode enorm veel commissiewerk gedaan en is nog altijd, samen met onder andere Edwin Geluk, een belangrijke kracht in onze Archiefcommissie. Henk Bijlsma (72), benoemd tot erelid in 2019 en net als Robbie Duis, Edwin Geluk en Kees Gehring een zeer succesvol oud-Eerste elftalspeler, met een enorm scorend vermogen. Henk is altijd zeer nauw betrokken gebleven bij het Eerste elftal en heeft jarenlang onderdeel uitgemaakt van de Commissie TOPamateurs. Tot slot ons jongste erelid, Ronald Koster (54), benoemd tot erelid tijdens het Jaardiner eerder dit jaar. Bovenstaande is slechts een korte schets van het AFC-curriculum van onze ereleden. Zij zijn bepalend (geweest) voor wat AFC nu is en verdienen daarvoor vel respect. AFC is trots op haar ereleden en dat mag iedereen weten. - De AFC-commissies AFC beschikt over een groot aantal commissies die gedurende het seizoen geregeld bijeenkomen. De één uiteraard wat vaker dan de ander. Sommige van deze commissies worden al jarenlang gerund door dezelfde personen en dat verdient een pluim. Het toont de ware clubliefde om zoveel tijd op vrijwillige basis in AFC te steken. En zo gebeurt het dat er af en toe commissieleden zijn die kenbaar maken na jarenlange zitting te hebben gehad ruimte te willen maken voor een ander. Zo nam de scheidsrechterscommissie afscheid van hun zeer gewaardeerde voorzitter Frans Jüch en deed Co Grosze Nipper na 30 jaar afscheid van de Medische Commissie. Hun tomeloze inzet voor AFC werd breed gedragen door de club zeer gewaardeerd. - In Memoriam Ook in het afgelopen seizoen moesten wij helaas weer afscheid nemen van een aantal AFC- vrienden die ons ontvielen. Zo is het alweer een jaar geleden dat op 23 september 2019 onze 'dokter' Lex Swaan (79) plots overleed. Een dag voor zijn overlijden was hij tijdens de wedstrijd tegen de Koninklijke HFC nog actief op het veld na een botsing tussen Yordi Teijsse en een verdediger van de Koninklijke. Op 23 januari 2020 overleed Hans de Bie (83), tweelingbroer van ons erelid Johan de Bie (83). Hans de Bie was onder andere erelid van het ter ziele gegane ABC (honkbal), 8

Jaarverslagen | 2020 | | pagina 8