- De Jeugdopleiding van AFC is wederom gecertificeerd, met hulp van velen en in het bijzonder Donavan van Dam. - Fotografen Carolien Korsten en Ineke de Haan, die al veel mooie jeugdrapportages hebben gemaakt, ontvingen uit handen van Voorzitter Ad Westerhof de Oorkonde voor de 'Vrijwilliger van het Jaar'. - De nestor van de Jeugdcommissie Alphons Peters ontving ter erkenning van zeer belangrijke diensten tijdens het jaardiner de "Mr Henne Boskamp Nobelprijs". - AFC-voetbalkampen Na veel overleg met de Gemeente over de organisatie van de AFC-voetbalkampen en de strenge Covid-19 protocollen, waar deze aan moesten voldoen, hebben de twee AFC- voetbalkampen kunnen doorgaan! Deze zijn beide goed bezocht en goed verlopen. Met de Gemeente is het gesprek opgestart om enkele plaatsen in de AFC-voetbalkampen beschikbaar te stellen aan door de Gemeente voor te dragen kansarme kinderen uit achterstandswijken. De achtergrond hiervan is dat AFC een bijdrage wil leveren op sociaal maatschappelijk vlak en dat de Gemeente zelf met de gedachte speelt om de AFC-velden in de zomervakantie te reserveren voor dergelijke initiatieven. - AFC Meisjes en Vrouwenvoetbal Het meisjes- en vrouwenvoetbal is, mede door de successen van het Nederlands Vrouwenelftal, zeer populair. Onder de bezielende leiding van Kirsten Slisser en Robina Buffing maakt het meisjesvoetbal ook binnen AFC een evenwichtige groei door en het is de bedoeling dit de komende jaren voort te zetten. In het seizoen 2019-2020 waren er zo'n 150 jeugdleden bij de meisjes, verdeeld over 11 meisjesteams, waarvan 2 teams meespelen in jongenscompetities. De meisjes selectieteams spelen op het hoogste niveau en met een herintrede afgelopen seizoen van een Vrouwenelftal, dat komend seizoen zal uitkomen in de Derde Klasse, biedt dit een toekomstperspectief voor de jeugd. - AC Zaterdag 1 De Zaterdag 1 verloor halverwege het seizoen trainer Jorg Smeets die een aanbieding vanuit China niet wilde laten schieten. Als interim-oplossing werd Benno Nihom aangesteld, die eerder succesvol was als trainer van de Zaterdag 1 en nota bene anderhalf jaar tevoren door Jorg Smeets was opgevolgd. Het kan verkeren want ons bestuurslid Technische Zaken, die binnenkort de scepter over de AFC-Jeugd zal zwaaien, is ook voor het lopend seizoen de trainer van de Zaterdag 1. En als we het over de Zaterdag 1 hebben dan kom je al gauw uit bij Teamleider Tim de Groot, die naast de fotografen Carolien Korsten en Ineke de Haan (bij de Jeugd) werd uitgeroepen tot Vrijwilliger van het Jaar bij de Senioren. Tim de Groot die al 10 jaar bij de Zaterdag 1 betrokken is werd door middel van een videoboodschap van veel (oud-) Zaterdag 1 spelers en trainers gefeliciteerd. Een schitterend gebaar dat hem niet onbewogen liet. - AFC Seniorenvoetbal De senioren, behalve de Zondag 2, spelen hun wedstrijden doorgaans in dezelfde samenstelling, het zijn veelal vriendenteams. Opmerkelijk is dat steeds meer gekozen wordt voor de zaterdag en daarmee het aantal teams op de zondag gestaag terugloopt. 4

Jaarverslagen | 2020 | | pagina 4