- Het Jaardiner - heren en dames op dezelfde locatie De 125ste verjaardag van de club werd op unieke wijze gevierd. Zowel het herendiner (180 man) en het damesdiner (200 deelneemsters) werden in het Okura Hotel, in gescheiden zalen, gehouden. De ruime en bijzonder mooi in rood en zwart aangeklede zalen, omringd door fraaie foto's uit het verleden, gaven extra cachet aan deze avond. Na het diner, de plechtigheden met als hoogtepunt de uitreiking van de laureaten (zie hieronder) was er voor de liefhebbers een gezamenlijk feest dat luister bijgezet werd door optredens van bekende Nederlandse artiesten. De zowel binnen als buiten de lijnen uiterst representatieve en vriendelijke Milan Hoek, aanvoerder van ons vlaggenschip, hield zijn 'maiden' speech en deed dat met verve. Hij trad daarmee in de voetsporen van Magid Jansen, die na 260 officiële wedstrijden voor ons Eerste een punt achter zijn voetbalcarrière heeft gezet. - Laureaten Lou Hekster, Bob Duis en Brian Speelman werden voor hun jarenlange (bestuurlijke) inspanningen voor de club benoemd tot Lid van Verdienste. Alphons Peters viel de eer te beurt de Mr Henne Boskamp Nobelprijs in ontvangst te mogen nemen. De mannen van AFC's Vrienden Biljart Club (VBC) kregen de Goed Genoeg Award toegewezen. En als klap op de vuurpijl werd Ronald Koster benoemd tot Erelid, voor zijn vele aan AFC bewezen bijzondere diensten. Alle jubilarissen waren super trots en blij verrast, en dat lieten zij ook blijken in hun veelal bewogen speeches. - Bobby Gehring wederom tafelpreses Voor de vierde maal in successie was Bobby Gehring onze tafelpreses. Hij leidde de avond voortreffelijk, zowaar geen sinecure met een dergelijk groot gezelschap. Met zijn sfeervolle anekdotes en gevoel voor de AFC-cultuur en - historie wist hij het gezelschap aan zich te binden. Deze eervolle, doch zware taak zal volgend jaar door iemand anders worden overgenomen. Overigens publiceerde Bobby Gehring ook een groot aantal zeer lezenswaardige verslagen over '125 jaar AFC in beeld', waarin hij ons meeneemt naar bijzondere momenten uit het verleden. Zo lezen we dat 120 jaar geleden op de verjaardag van de club het 5-jarig bestaan werd gevierd. Dit betekende de start van het jaarlijkse en inmiddels traditionele AFC-Jaardiner. Op een foto van dat Jaardiner staat onder andere onze medeoprichter Schaf Scheepens afgebeeld, statig gekleed in smoking. Een dresscode die sindsdien bij AFC voor het Jaardiner al 120 jaar in ere wordt gehouden. - Interviews Naast de vele foto's verzorgd door de onvolprezen Tom Poederbach zal ons archief worden verrijkt met geluidsopnames van de op het Jaardiner door Benno Nihom afgenomen interviews. Op zeer professionele wijze vuurde hij zijn vragen af op een aantal ereleden, onze Ambassadeur, Jack van Gelder, de voorzitter en de laureaten. Een waardevolle aanvulling voor ons mooie archief. - Lustrumactiviteiten grotendeels afgeblazen Door het COVID-19 konden vele geplande lustrunactiviteiten en een aantal toernooien helaas geen doorgang vinden. Wel werd er een zeer succesvol AFC-125 FIFA Playstation toernooi georganiseerd. De jeugd ingedeeld in diverse leeftijdscategorieën genoot zichtbaar volop achter 2

Jaarverslagen | 2020 | | pagina 2