Een blijk van waardering voor het belangrijke en veelomvattende werk op dit terrein aan het adres van deze clubgenoten is hier zeker op zijn plaats! U treft verderop in het jaarverslag nadere informatie omtrent de huidige stand van zaken. De horeca is in eigen beheer en dat betekent een extra verantwoordelijkheid over personeel en contractuele afspraken met de diverse leveranciers. Remco Post, bijgestaan door David Westerhof, neemt hier het voortouw. 21. AFC EN DE ZUIDAS Een bijdrage van Ad Westerhof "Sinds midden jaren 90 is het bestuur van AFC met de gemeente Amsterdam in gesprek over de toekomstige ligging van onze velden. Via het "cadeau aan de Zuidas" waar onze velden over de nieuw aan te leggen A10 zouden komen te liggen in een "ruim opgezette parkachtige omgeving" tot serieuze verhuisplannen naar het Loopveld en zo nog een vijftal niet realiseerbare varianten heeft AFC na meer dan 20 jaar ingestemd met een "verankering" op de Zuidas. In 2016 waren de plannen zo concreet dat de leden in een speciale vergadering in ons huidige clubhuis konden worden geïnformeerd over alle bekende details. Unaniem werd besloten akkoord te gaan met deze richting en het bestuur volmacht te geven een en ander uit te werken. Inmiddels is dat op detailniveau gebeurd en een aanbesteding volgde eind 2017 De aanbesteding betrof ons nieuw te bouwen clubhuis als ook het vernieuwde sportpark wat zo'n 100 meter naar het noordoosten wordt verplaatst. So far so good zou je denken. Echter in het voorjaar van 2018 bleek de animo bij aannemers om deel te nemen aan deze aanbesteding gering. Enerzijds heeft dat te maken met de sterk oplopende prijzen van bouwmaterialen en anderzijds met de grote hoeveelheid werk op de Zuidas waardoor er een schaarste aan bouwcapaciteit is ontstaan." Zo schreven wij vorig jaar in het jaarverslag van onze vereniging. Het liep daarna even anders dan ons was voorgespiegeld. De opgelopen vertraging ging nog een aantal maanden door omdat de beoogde aannemer verstek liet gaan maar gelukkig werd toen snel een aannemer gevonden die het nu ook gaat uitvoeren. AFC zit op de tribune te wachten op al deze ontwikkelingen omdat de gemeente/Zuidas de opdracht voor de bouw aan de aannemer verleent en niet AFC. Wij kopen het clubhuis van de gemeente als het opgeleverd wordt. Zoals het er nu uitziet gaan de heipalen de grond in ongeveer een maand na onze ledenvergadering. De circa 220 heipalen worden niet met veel lawaai geheid maar geschroefd. Met de gemeente wordt wekelijks overlegd over alle details van ons nieuwe clubhuis. De bestuursleden Nicolaas van Ommeren, Remco Post, Bob Duis en ondergetekende zijn daar al langere tijd volop en intensief mee bezig. Naast het clubhuis is dit viertal ook voortdurend in gesprek met alle gemeenteambtenaren die verantwoordelijk zijn voor de herinrichting/ verbouwing van ons sportpark. Deze transitie vindt nagenoeg tegelijk plaats met de bouw van het clubgebouw. 26

Jaarverslagen | 2019 | | pagina 8