Kortom, een (kampioens)jaar in een notendop. Op naar het volgende seizoen met hopelijk opnieuw vele memorabele AFC-momenten. 14. DE ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Edwin Geluk en Hans de Wijs Op 30 januari jl. ontvingen wij het droevige bericht, dat onze voorzitter van de Archiefcommissie, Wim Ringe, plotseling in zijn geliefde Spanje was overleden. Een week eerder kwamen wij als commissie nog bijeen, waarna Wim vertrok naar zijn nieuwe onderkomen in Valencia. Hij verdeelde zijn tijd tussen Valencia en Amsterdam en vanuit Spanje kon hij nog de nodige werkzaamheden voor de archiefcommissie verrichten. Het heeft niet zo mogen zijn. De overige commissieleden Edwin Geluk en Hans de Wijs hebben de lopende zaken behandeld en beraden zich over de toekomst van de commissie. De commissie is zeer tevreden over de schrijvende pers, m.n. De Telegraaf besteedt veel aandacht aan A.F.C. met goede artikelen en mooie foto's. Deze blijven in het archief bewaard. Met het A.F.C.-vriendelijk bedrijf, NDI, is een afspraak gemaakt om digitaal materiaal op te slaan. In bibliotheken worden de documenten opgeslagen. Het betreft voornamelijk materiaal afkomstig van de computer van Wim Ringe, maar door zijn plotseling overlijden is e.e.a. stil komen te liggen. Inmiddels is de commissie in gesprek met mogelijke kandidaten om de commissie uit te breiden en wij hopen deze kandidaten te kunnen presenteren op de Jaarvergadering. Al met al een bewogen jaar en wij zullen de initiatieven en enthousiasme van Wim Ringe heel erg missen. 15. DE COMMISSIE COMMERCIELE ZAKEN Een bijdrage van Nick van Ommeren - Voorzitter Commissie Commerciële Zaken Afgelopen seizoen bestond de commissie uit Nick van Ommeren (voorzitter), Joost van Dolen (commissaris) en Mariette Niënhaus (commissaris). Dit kleine clubje enthousiastelingen heeft het afgelopen seizoen het voor elkaar gekregen met belangrijke en onontbeerlijke steun van onze grote en sterke achterban om de bestaande AFC- Vriendelijke bedrijven aan de club te blijven verbinden en om het aantal bedrijven uit te breiden. Helaas, maar dat is niet te voorkomen om allerlei redenen, zijn er ook bedrijven die stoppen of een stapje lager op de sponsorladder gaan staan en bordsponsor worden. Ook daar zijn we zeer blij mee en geeft aan dat deze bedrijven de binding met de club voelen en willen houden. Er lopen bij het sluiten van het seizoen nog enkele gesprekken met bestaande sponsoren om te verlengen en met potentiele partijen die geïnteresseerd zijn om zich bij het exclusieve netwerk van AFC te voegen. We hopen daar na de zomer over te kunnen berichten. Per saldo zijn de sponsorinkomsten goed op peil gebleven en zal er voor komend seizoen weer actief naar nieuwe partners gezocht worden. 21

Jaarverslagen | 2019 | | pagina 3