JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2018 - 2019 1. INLEIDING Ons eerste elftal werd voor het eerst in ons 124-jarig bestaan algeheel amateurkampioen van Nederland. Een geweldige prestatie van de mannen van de op het hoogste amateurniveau debuterende trainer Ulrich Landvreugd. Vorig seizoen werd ternauwernood de degradatie ontlopen dankzij een ongekende succesreeks na de winterstop, met als kers op de taart een verdiende periodetitel. Dit seizoen werd deze goede reeks voortgezet en heeft ons vlaggenschip gedurende het gehele seizoen om de bovenste plaats gestreden. Met name de komst van de gebroeders Kenny en Yordi Teijsse (gezamenlijk goed voor meer dan 30 doelpunten) en van centraal verdediger Tim Linthorst heeft het team een enorme impuls gegeven. Tel daarbij op de noeste scoringsdrift van onze succesvolste spits sinds tijden, Railey Ignacio, die op onverdroten wijze ook dit seizoen het net nagenoeg blindelings wist te vinden. Met 27 doelpunten werd hij topscorer van de Tweede Divisie. Ook in de beker wist ons eerste tot grote daden te komen. Eerstedivisionisten Telstar en Top Oss werden op spectaculaire wijze aan de zegekar gebonden, waarna het bekeravontuur uiteindelijk spaak liep tegen Willem II in Tilburg. Een fantastische promotie voor onze club en een geweldige belevenis voor alle leden. De bestorming door onze jeugd van het drijfnatte veld in het Olympisch Stadion na de winst op Top Oss was een geweldig schouwspel. Evenzo het joelende uit-vak bij Willem II waar de met AFC vlaggen en shawls gewapende AFC-jeugd onze helden van het eerste na afloop een groot eerbetoon gaven. Tot zover over het eerste, u leest verderop in het jaarverslag nog meer details over onze kampioenen en hun onvergetelijke seizoen. Ook de Zaterdag 1 kende een goed seizoen waarin zij vrijwel tot aan het einde van de competitie om het kampioenschap van de Eerste Klasse A streed. Uiteindelijk ging de schaal naar het Utrechtse DHSC, waar nota bene tweemaal van werd gewonnen. In de nacompetitie werd helaas van Go Ahead Kampen verloren. Maar niet getreurd, want het team van trainer Jorg Smeets krijgt volgend seizoen een impuls vanuit eigen gelederen en gaat dan opnieuw een gooi doen naar het kampioenschap. Maar AFC is natuurlijk veel meer dan alleen het Eerste en de Zaterdag 1. Wij hebben immers een zeer florerende jeugdafdeling, met liefst meer dan 1000 jeugdleden. Al jaren achtereen wordt AFC uitgeroepen tot beste amateurclub van Nederland. Dat is geen wonder want AFC heeft een goede jeugdopleiding met gekwalificeerde trainers. En doordat de standaard jeugdteams van AFC veelal op het hoogste niveau acteren, trekt dit vanuit de wijde omtrek veel talent aan. De keerzijde van de medaille is echter dat er door de BVO's ook veel talent wordt weggeplukt. Was vroeger een vaak gehoorde kreet "wij leiden op voor de veteranen", nu is het eerder "wij leiden op voor de BVO's". Het is te hopen dat de KNVB ervoor gaat zorgen dat de amateurclubs hiervoor een betere opleidingsvergoeding krijgen. Onze jeugd kent ook een florerende meisjesafdeling dat dit seizoen haar eerste lustrum vierde met een eigen toernooi. Hieraan werd door 35 meisjesteams uit Amsterdam en omstreken deelgenomen. Zondermeer een geslaagd event dat zeker een vervolg zal krijgen. De diverse jeugdtoernooien, voetbalkampen en overige events die uitgebreid op onze website worden belicht, zullen tot in de lengte van jaren door de jeugd worden herinnerd. 1

Jaarverslagen | 2019 | | pagina 1