Willem II uit de Eredivisie bleek een maatje te groot maar wat hebben we met elkaar genoten van al die kids op de tribune. In de winterstop werd een trainingskamp belegd in Barcelona. Daar ging het niet helemaal vlekkeloos en ontstonden de eerste kleine haarscheurtjes. Hier en daar wat irritaties en discussies en dat had zijn weerslag op de tweede helft van het seizoen, althans voor een korte periode. Er zat wat zand in de motor en dat had deels te maken met de blessure van Tim Linthorst waardoor de opbouw van achteruit steeds door anderen werd verzorgd. Het was puzzelen hoe de achterhoede opnieuw samengesteld zou moeten worden en de sleutel lag uiteindelijk bij onze aanvoerder Magid Jansen. Samen met "winteraankoop" Dalian Maatsen werd er een serie van 5 overwinningen neergezet onder aanvoering van "el capitano" en bleek de buit binnen. Wat niemand namelijk had verwacht liet concurrent IJsselmeervogels veel punten liggen en zo kon het gebeuren dat AFC al 4 weken voor het einde de champagne kon bestellen. Wat een apotheose en wat een ervaring om met zoveel kwaliteit dit met elkaar te bereiken. De spelers verdienen allemaal een dikke pluim. 3x per week trainen en door weer en wind steeds maar weer presteren is bewonderenswaardig. De staf o.l.v. Uli Landvreugd was een eenheid en achter de schermen hebben de mannen van de Topamateurs op de juiste momenten gehandeld. Alles wat er bij de club rondom ons eerste elftal mogelijk is gemaakt kwam niet uit de lucht vallen. Vooral de inzet van de stichting Keep Smiling en uiteraard mijn collega bestuursleden hebben eraan bijgedragen dat het onmogelijke mogelijk werd. Een speciaal woord van dank aan Henk Bijlsma en Kees Gehring. Beide mannen hebben decennialang zich enorm ingespannen voor ons vlaggenschip en nemen afscheid met de hoofdprijs. Zelf geef ik het stokje van de Topamateurs over aan Benno Nihom. Het was mij een eer en een genoegen de club te mogen dienen gedurende zo'n 10 seizoenen lang. Ik wens de nieuwe technische commissie heel veel succes en plezier. Jong AFC Een bijdrage van Jack Huiman - namens de Commissie Top Amateurs Een seizoen met 'ups-and-downs'. Zo valt, sportief gezien, het seizoen van Jong AFC het best te omschrijven. Een uitstekende 2e plaats (achter kampioen Koninklijke HFC) en toch het gevoel hebben dat er meer in zat. Het bekende voetbalcliché: 'kampioen word je tegen de kleintjes', is van toepassing op het seizoen van Jong AFC. Tegen bijna het volledige rechterrijtje werden er namelijk dure punten verspeeld. Hier tegenover staan veel overwinningen op het linker rijtje, zoals de glansrijke 0-5 overwinning bij de latere kampioen; Koninklijke HFC. Primeur dit seizoen was dat naast de reguliere competitie de zeer jonge groep ook mocht aantreden in een speciale O23-competitie tegen andere Jong-teams waarvan het Eerste elftal op een hoog niveau acteert. Door de fijne samenwerking tussen AFC 1AFC Zaterdag 1 en AFC O19 I en het talent dat de club herbergt, werden er mooie wedstrijden gespeeld tegen onder andere Katwijk, Rijnsburgse Boys, FC Lisse en Alphense Boys. Al met al kan er terug worden gekeken op een leerzaam seizoen. In het elftal zal worden door geselecteerd, zodat er ruimte wordt gemaakt voor de talenten uit AFC O19-1. 5

Jaarverslagen | 2019 | | pagina 18