"It takes a village to raise a child", dat impliceert dat de hele community betrokken hoort te zijn bij de Jeugd. De activiteiten van afgelopen seizoen en de beslissingen die we in het afgelopen seizoen genomen hebben onderschrijven deze betrokkenheid. De credit gaat naar alle vrijwilligers, ouders die zijn ingesprongen en structureel of incidenteel verantwoordelijkheid hebben genomen voor zaken die geregeld moesten worden. Grote belangrijke zaken of kleine belangrijke zaken, want belangrijk is het altijd als het gaat om de juiste omgeving te bieden voor sportende jeugd! Onze dank is groot! 9. MEISJESVOETBAL AFC Een bijdrage van Nick Mills en Kirsten Slisser-Mills Lustrum: 5 jaar meisjesvoetbal bij AFC Met het seizoen 2018-2019 tikten we ons eerste lustrum aan: alweer 5 jaar meisjesvoetbal bij AFC! Het lustrumjaar bracht mooie mijlpalen. Zo startten we voor het eerst met selectieteams met de MO11-1, MO13-1 en MO15-1, hadden we in elke leeftijdscategorie meisjesteams en organiseerde AFC in mei haar eerste meisjestoernooi. Vier AFC-speelsters zitten bij de regionale KNVB-selecties, en een aantal selectiespeelsters bovenbouw fluiten jeugd wedstrijden. Ook deden voor het eerst meisjes mee met het Sixes-toernooi op 1 januari. En 'last but not least': het winnende team van het Mini WK telde maar liefst drie meisjes en werd gecoacht door twee meiden uit de MO15. Kortom de meisjes laten mooie dingen zien bij AFC. Van de 12 meidenteams kwamen er acht uit in de onder- en middenbouw (MO9, MO11 en MO13). Het fundament wordt komend seizoen verder versterkt met meer teams in de onderbouw om op termijn de bovenbouw te verstevigen. Ook zien we een duidelijke groei in niveau. De MO9 meiden komen zeer goed mee en kunnen zich meten met clubs waar al langer meisjesvoetbal is. De MO11-1 en MO13-1 speelden beide in de hoogste klasse (Hoofdklasse). Beide teams eindigden op een mooie tweede plek. Ook de KNVB erkende het niveau door vier meiden uit te nodigen voor de regionale selectie. Alle vier zitten nog bij de selectie. Bij de allerjongsten in de interne competitie was het aantal meisjes dit seizoen beperkt (meisjes starten nog vaak later met voetbal dan jongens). In de interne competitie spelen de meisjes samen met de jongens in gemengde teams. In de bovenbouw deed de MO15 het gemiddeld tot goed. In beide competities voor en na de winterstop eindigde het team pal in het midden met voornamelijk puntverlies van teams aan de onderkant en mooie overwinningen van de sterkere teams. De MO17 en MO19 hadden een onrustig seizoen door structurele onderbezetting, het opzeggen van een trainer en de uiteindelijke verdeling van de MO17-1 over de MO17-2 en MO19-1. Na een periode van gewenning keerde richting eind van het seizoen de rust terug en werden een aantal mooie overwinningen geboekt. In ons vijfde seizoen constateren we dat het meisjesvoetbal steeds meer onderdeel wordt van de cultuur van AFC. We zijn trots op waar we staan en kijken met vertrouwen naar de ontwikkelingen in de komende jaren. Een mooi moment om alle speelsters, trainers, coördinatoren, ouders, bestuurs- en commissieleden te bedanken voor hun steun om meisjes onderdeel te laten zijn van deze mooie club. 17

Jaarverslagen | 2019 | | pagina 17