succescoach Kees Bregman had bijgetekend en vijf oude rotten uit de oude zondag 3 aan de selectie konden worden toegevoegd. Meteen werd de veerkracht van dit ervaren team enorm op de proef gesteld. Bij de eerste training raakte de keeper geblesseerd. Later zou blijken dat hij 10 van de 22 wedstrijden uitgeschakeld zou zijn en er dus 10 keer met een voetballer in het doel gespeeld moest worden. Ver van het doel verdedigen was het credo en Bregman ging dus "hoog druk zetten". Ook werd er veel aandacht besteed aan "compact spelen", de uitvoering van standaardsituaties en het tonen van inzet ("dan krijg je minimaal een 6"). Het bleek een gouden formule. Het nadeel werd zo een voordeel voor het team. De eerste 3 wedstrijden werden glansrijk gewonnen! Daarna werd echter toch duidelijk dat een keeper er niet voor niets staat. In de 7 wedstrijden die volgden werden 7 punten behaald. Toch blijft het een wereldprestatie: 16 punten uit 10 wedstrijden met een voetballer in het doel. Na de winterstop kon het dan ook alleen maar beter gaan. En dat ging het! Met keeper, een voetballende achterhoede, een ervaren middenveld en een kleurrijke aanval met topscorer Jeroen (21 uit 22), werd een enorme eindsprint ingezet. De laatste 5 wedstrijden werden gewonnen. Het leverde een periodetitel en een 4e plek in de eindstand op (op 1 punt van de nummer 3, was er het hele seizoen een keeper geweest...). In de nacompetitie moest meteen worden aangetreden tegen een eersteklasser. Geen probleem, ware het niet dat er maar 7 spelers aanwezig konden zijn. Blijkbaar was er geen rekening gehouden met promotiewedstrijden. Op het nippertje werd verloren en was de uitschakeling daar. De berusting kwam snel, zondag 3 mag trots zijn op zo'n seizoen! Als promovendus zonder keeper meteen meedoen voor promotie is een grootse prestatie. Dat geeft alle vertrouwen voor het volgende seizoen! Zondag 4 - bijdrage van Bas de Vos De zondag 4 bestaat uit bijna allemaal spelers die hun hele jeugd bij AFC hebben gespeeld. Het bekerseizoen eindigde snel, maar in de competitie begonnen we gelijk met een overwinning. Nadat we de twee daaropvolgende wedstrijden niet met een overwinning van het veld afkwamen, heeft onze trainer Abrahim de touwtjes strakker aangetrokken. We wonnen alle wedstrijden tot aan de winterstop en stonden zelfs tweede toen de tweede seizoenshelft begon. Helaas begonnen we niet goed na de winterstop waardoor we al gauw weer in het midden van de ranglijst terecht kwamen. Uiteindelijk zijn we op de vijfde plaats geëindigd, en dus zal onze doelstelling voor volgend jaar zijn om in de top drie te eindigen. Zondag 5 - bijdrage van Jacob van Heerikhuizen De zondag 5 heeft een seizoen van pieken maar vooral dalen achter de rug. Mede door veel blessureleed leek het team zelfs op de laatste plaats af te stevenen. De allerlaatste wedstrijd, gespeeld op een zonnige donderdagavond op het hoofdveld van sportpark Goed Genoeg kon het seizoen redden. Het duel tegen Roda '23, dat toen de een na laatste plek innam werd omgezet in een 2-0 overwinning waardoor de zondag 5 de laatste plek toch nog kon verlaten. Inmiddels heeft de zondag 5 voor komend seizoen speler/coach Mitchell Harig weten te strikken en wordt er al met goede hoop naar komend seizoen uitgekeken. Zondag 6 - bijdrage van Pim Wisbrun Helaas ontbreekt het verslag van de zondag 6 omdat we geen bijdrage van de aanvoerder hebben ontvangen. Zondag 7 - bijdrage van Joris Heijnen Het begon allemaal in 2015. AFC 7 werd aangevuld met talent uit zondag 10, en al in de eerste derde helft formuleerden we een doel: binnen 3 jaar kampioen worden! Jaar één was middenmoot, jaar twee keurig volgens plan top 3. We waren dichtbij, maar er vielen te veel doelpunten aan de verkeerde kant. Begin dit jaar kwam er achterin versterking vanuit AFC 5, Roma kwam terug uit Italië en onze parel King wisten we voor nog één jaar te strikken. Met die 8

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 9