Zondag 2 Een bijdrage van Frank Keijzer - namens de Commissie Top Amateurs Zondag 2 heeft o.l.v. trainer Roy Tular, assistent Joey Zebeda en fysiotherapeut Dennis Schröder een lastig seizoen achter de rug. Hoewel met een jonge frisse groep begonnen, inclusief ook 7 overgekomen A-junioren, werd het in de eerste helft van het seizoen na het al snel wegvallen van enkele krachten (meetrainen met het 1e en enkele zware blessures) moeizaam een volwaardige groep op de been te houden, zowel op de trainingen, als bij de wedstrijden. Aangezien de selectie van het 1e ook door veel blessures geteisterd werd en geen spelers voor de wedstrijden beschikbaar kwamen, moest al snel een beroep gedaan worden op enkele A-junioren. Dit bleek binnen de club echter niet altijd zonder slag of stoot mogelijk. Dat de resultaten voor dit selectieteam mede daarom wisselvallig werden, mag dan ook niet verwonderlijk worden genoemd. Na de winterstop zijn, nu af en toe wel aangevuld met spelers uit het 1e, nog enkele goede resultaten behaald. Dank daarbij aan de nog steeds gelukkig volhardende kleine kern die het seizoen tot een goed einde hebben gebracht. Dit heeft uiteindelijk geresulteerd in de 6e plek na 11 overwinningen, 5 gelijke spelen en 10 nederlagen. Verder speciale dank aan de roulerende assistent-scheidsrechters Gerrit Altena, Joost de Wit, Ronald Koster en Frank Keijzer. Tot slot ook dank langs deze weg aan Roy en Joey voor hun inzet in de afgelopen seizoenen voor het 2e team, hetgeen soms een ondankbare taak is gebleken. Zaterdag 1 Een bijdrage van Jack Huiman - namens de Commissie Top Amateurs De seizoenen 2015-2016 en 2016-2017 waren misschien wel té mooi om waar te zijn met 2 kampioenschappen in 2 jaar in opeenvolgend de 2e Klasse en de 1e Klasse onder de bezielende leiding van trainer Benno Nihom. Helaas werd het seizoen 2017-2018 een stuk minder "hosanna" met degradatie uit de Hoofdklasse en het verlies van één van de meest trouwe supporters van het team, Peter Dekkers. Vanuit de club waren de verwachtingen aan het begin van dit seizoen niet hooggespannen voor de gepromoveerde Zaterdag 1. Handhaving was de officiële doelstelling, al dachten sommige spelers stiekem aan het linker-rijtje en een misschien wel een periodetitel. Succes is tenslotte verslavend... Maar het liep allemaal net even anders... Degradatie uit de Hoofdklasse na een 13e plaats in de competitie en dus een knock-out wedstrijd bij vv DETO, tegen de Duitse grens aan. Echter, had AFC Zaterdag 1 zich met 3 punten meer "gewoon" veilig gespeeld in de Hoofdklasse. Gezien het feit dat de ploeg dit seizoen op vaak onnodige wijze maar liefst 9x een voorsprong uit handen heeft gegeven, een duidelijk bewijs dat handhaving zeker mogelijk was geweest. De ploeg heeft dit jaar vaak genoeg laten zien de kwaliteiten te hebben voor een Hoofdklasse waardige ploeg. Er zijn 5

Jaarverslagen | 2018 | | pagina 6